• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به شهر-آبادان

سفر به آبادان

آبادان در فاصله 1000 کیلومتری تهران و با مساحتی حدود 2796 کیلومتر در جنوب خوزستان واقع شده است و لقب عروس خاورمیانه را به خود اختصاص داده است. آبادان جزیره دلتا مانندی است که قاعده آن به طرف خلیج فارس و راس آن به جانب خرمشهر است. این شهر در قدیم عبادان و جزیره خضر نامیده می‌شد که در سال 1314 ه.ش به آبادان تغییر نام داد. در تجزیه و تحلیل واژه آبادان می‌توان به معنی «محلی برای پاسداری و نگهبانی از آب» رسید، همچنین بطلیموس پدر جغرافیای یونان واژه «آرپفانا» و «آپفادانا» را برای آبادان به کار برده است و در فرهنگ فارسی معین به معنای آباد، باصفا، با رونق و ضد ویرانی گفته شده است. براساس نوشته‌های مورخان، آبادان روزگاری از لحاظ کشتی‌رانی و سیاحت اعتباری داشته است. درباره تاریخ این شهر کهن و باستانی اینچنین می‌توان گفت که تمام شهرهای استان خوزستان بسیار قدیمی هستند و آثار قرن‌های بسیار دور در اکثر شهرهای آن قابل مشاهده است که آبادان نیز یکی از آنها می‌باشد و با وجود جنگ‌های بسیار باز هم می‌توان اماکن قدیمی و کهن را در این شهر بین هزاران آوار به چشم دید. آبادان قدیم، این جزیره زیبا در سرزمین عیلام است که از اوایل هزاره چهارم ق.م و قبل از دوران هخامنشی زندگی شهرنشینی در آن شروع شده است و بعد از به حکومت رسیدن سلسله هخامنشی‌ها، آبادان پایتخت زمستانی آنها انتخاب گردید که این موضوع قدمت این شهر را نشان می‌دهد.

در سال‌های آتی طوایف کوچک و بزرگ لر، بختیاری و اقوامی دیگر از شهرهای اطراف آبادان مثل دزفول و شوشتر در آن زندگی می‌کرده‌اند و اکنون نیز در این شهر ساکن هستند. ابن‌حوقل به سال 367 هجری قمری آبادان را اینگونه توصیف می‌کند که «شهر آبادان، قلعه کوچک آبادی بر کناره دریا و محل گرد آمدن آب دجله و رابطی است بین جنگجویان از صفویه و قطریه با دزدان دریایی که در آنجا گرد می‌آمدند و پیوسته از مرزداران مراقبت می‌کردند.» شهر آبادان رود دجله را به عرض قطع می‌کند و در ساحل همین دریا به مهرویان از سرزمین فارس می‌رسد، در این میان مسیرهایی وجود دارد که جز از راه آبی راهی به آنها نیست و عده‌ای دیگر از جغرافی‌دانان تاریخی موقعیت آبادان را صرفا بر مبنای دریا بیان کرده‌اند. بنابراین با بررسی متون جغرافیایی و تاریخی درمی‌یابیم که از قرن اول تا پنجم، آبادان بر ساحل خلیج فارس واقع بوده که بعدها فاصله می‌گیرد و اطراف آن را 3 رودخانه بزرگ ایران یعنی کارون، بهمن‌شیر و اروندرود فرا گرفته‌اند. این شهر پر آب براساس تاریخ جغرافیایی زمانی در زیر آب قرار داشته که با گذشت زمان این جزیره سر بیرون آورده است. بطور کل قدمت، تاریخ و شرایط جغرافیایی شهر آبادان پر از فراز و نشیب بوده است؛ چه در دوران‌های کهن و در زمان قبل از انقلاب که بسیار مورد تاخت و تاز بوده و به دلیل هم مرز بودن با کشورهای حومه خلیج فارس مورد توجه آنها قرار گرفته است و یا بعد از پیروزی انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی که مورد هجوم و حملات مکرر نیروهای عراقی قرار می‌گیرد و باعث بوجود آمدن ویرانه‌های بسیاری در این شهر می‌شود. با پایان جنگ تحمیلی و گذشت زمان، آبادان کم‌کم خود را ترمیم می‌نماید و رونق گذشته را به آرامی باز می‌یابد. پالایشگاه‌ها و تصفیه‌خانه‌های عظیم نفت که در سال 1288 ه.ش در شهر آبادان ایجاد شده‌اند از مهمترین عوامل در توسعه و پیشرفت این شهر می‌باشند.

آب و هوای آبادان

شهر آبادان در جنوب غربی ایران و در استان خوزستان واقع شده و پس از اهواز مهمترین شهر خوزستان است. شمال و شرق این شهر را سلسله جبال زاگرس فرا گرفته که ارتفاعات آن در جهت جنوب‌غربی کاهش می‌یابد و در نواحی جنوبی تر به صورت تپه ماهورهایی نمایان می‌گردد. آبادان دارای آب و هوایی نیمه بیابانی است، زمستان‌هایی کوتاه و تابستان‌هایی گرم همراه با رطوبت بسیار زیادی دارد. آبادان در دشت واقع شده است و به علت همسایگی با صحراهای بزرگ و سوزان نظیر صحرای بزرگ عربستان و عراق در مجموع هوایی گرم و بیابانی دارد. ایام یخبندان شهر آبادان حداکثر در طول سال 9 روز است. بادهای سرد شمال که بیشتر در فصل زمستان در این منطقه می‌وزند گاهی میزان دما را به صفر درجه سانتیگراد نزدیک می‌کنند و گاهی بادهای شمال غربی هم همراه با رطوبت مدیترانه باعث ریزش نزولات جوی نسبتا زیادی می‌شود. حداکثر گرما در آبادان بیش از 50 درجه و مدت آن از تیر تا پایان شهریور ماه است. هوای این شهر دارای آب و هوای گرم مشابه با مناطق استوایی است و برخی اقلیم شناسان آبادان را تنها دارای 2 فصل تابستان و پاییز می‌دانند و شهری فاقد زمستان از آن نام برده‌اند و آن را اقلیم حاره نامیده‌اند. پراکندگی فشار هوا در آبادان در طی سال به دو صورت مشخص و فصلی درمی‌آید. بدین ترتیب در آخر فصل پاییز و آغاز زمستان (آذر، دی و بهمن) که درجه گرما پایین است میزان فشار جو به حداکثر خود می‌رسد و در بهار و تابستان (خرداد، تیر و مرداد) که درجه گرما بالا است فشار هوا به حداقل کاهش می‌یابد. وزش بادها در آبادان رطوبت روز را کاهش داده و گرما را قابل تحمل می‌کند. رطوبت نسبی آبادان در میانه روز کاهش می‌یابد و در مواقعی که باد از جنوب جریان دارد رطوبت به سرعت بالا می‌رود ولی وزش بادهای شمالی رطوبت وسط روز را تقلیل می‌دهد. شهر آبادان از مناطق کم بارش کشور می‌باشد و عمده بارندگی‌ها در این شهر به صورت رگبارهای زودگذر بارانی، بسیار شدید و گاهی همراه با تگرگ است که در برخی مواقع موجب جاری شدن سیل در سطح خیابان‌ها می‌شود. اوج بارندگی آبادان در ماه‌های آبان، آذر و دی است و در ماه‌های بهمن، اسفند و فروردین باران نسبتا مناسبی می‌آید اما شدید نیست و صرفا در تغییرات جوی موثر است.

مکان‌‌های دیدنی آبادان

همانطور که می‌دانید قدمت هر شهری را مکان‌های دیدنی و آثار باستانی آن مشخص می‌کند و آبادان با وجود اثرات جنگ و مشکلات بعد از آن، با تلاش و همت مردم خونگرم خود توانسته آسیب‌های وارد شده را جبران نماید و مکان‌های دیدنی و باستانی بسیاری را بازسازی و آنها را برای نمایش به گردشگران آماده کنند. ما به تعدادی از این مکان‌های معروف اشاره می‌کنیم:

  سینما رکس
  بازار ماهی فروشان
  رودخانه بهمن‌شیر و اروندرود
  قدمگاه امام رضا (ع)
  نخلستان‌های آبادان
  مسجد رنگونی‌ها
  سینما نفت آبادان
  کلیسای سورکارپت

راهنمای خرید بلیط هواپیما

  جستجوی بلیط هواپیما

برای مشاهده از آخرین وضعیت بلیط آبادان، در قسمت جستجوی پرواز، ابتدا نوع بلیط (بلیط رفت و برگشت، بلیط رفت) را انتخاب کنید و سپس مبداء، مقصد، تاریخ سفر، کلاس پروازی، تعداد مسافران و ... را تعیین نمایید؛ با زدن دکمه جستجو، لیست پروازها نمایش داده می‌شود. برای انتخاب شهر مبداء و مقصد، سه حرف فارسی یا انگلیسی را تایپ نمایید تا لیست شهرها نمایش داده شود و سپس مسیر خود را انتخاب نمایید.

  رزرو بلیط هواپیما

در نتایج جستجو بر اساس شرایط انتخابی شما، لیست بلیط‌ها از ارزان قیمت‌ترین بلیط نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات دقیق هر پرواز شامل ایرلاین، تاریخ و شماره پرواز، ساعت حرکت و ورود، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و قیمت بلیط را مشاهده نمایید؛ همچنین در قسمت «جزئیات بیشتر این پرواز» اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و حمل بار، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین ارائه شده است. با زدن دکمه رزرو و تایید پرواز موردنظر، به گام بعدی ثبت مسافران منتقل می‌شوید.
در صورتی که به دنبال بلیط ارزان قیمت آبادان هستید و یا دلتان می‌خواهد با ایرلاین خاصی و یا ساعت خاصی پرواز داشته باشید، با استفاده از فیلترهای سمت راست به راحتی می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس تعداد توقف‌ها، خطوط هوایی، قیمت بلیط، زمان پرواز و فرودگاه‌ها سفارشی نمایید. برای تغییر تاریخ پرواز می‌توانید از جستجوی مجدد در پنل سمت راست استفاده نمایید.

برخی ویژگی‌های خرید بلیط آبادان در ارمغان آفاق ایرانیان

  امکان خرید خدمات به همراه بلیط

به همراه بلیط هواپیما می‌توانید خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و ... را خریداری نمایید.

  فرودگاه‌های آبادان

لیست فرودگاه‌های آبادان در سمت راست اطلاعات بلیط نمایش داده می‌شوند، در صورتی که برای سفر به آبادان، فرودگاه برای شما مهم است می‌توانید با استفاده از فیلترینگ، فرودگاه مدنظر خود را انتخاب نمایید.

  فرودگاه بین‌المللی آیت الله جمی آبادان

  بلیط ارزان قیمت آبادان

قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین با توجه به تاریخ و ساعت به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. لیست پروازها به ترتیب از بلیط ارزان قیمت به صورت صعودی نمایش داده می‌شود.

  امکان خرید بلیط هواپیما از معتبرترین ایرلاین‌ها

اگر می‌خواهید بلیط آبادان را حتما از هواپیمایی خاصی خریداری نمایید، با استفاده از گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ، ایرلاین مدنظر خود را انتخاب کنید.

غذاهای آبادان

وقتی به جنوب ایران می‌رویم غیر از اینکه غذاهای دریایی با انواع و اقسام آن و با فرهنگ‌های مختلف پخت و پز می‌شوند، یک غذای معروف که در همه شهرهای ایران آن را به نام جنوب و بالاخص شهر آبادان می‌شناسند، فلافل آبادان است. آبادان به دلیل حضور در کنار رودخانه‌های مختلف دارای انواع غذاهای دریایی با طعم لذیذ، تند، پرادویه و فراموش نشدنی می‌باشد و با داشتن تنوع غذایی بسیار بالا می‌تواند نماینده گردشگری غذایی در کشور ایران باشد.

  کبه عربی
  سمبوسه
  دال عدس
  پاکوره
  خورشت بامیه
  شیربرنج و زردک
  برونی
  قلیه تخم مرغ

شیرینی‌های آبادان

  کلوچه و نان‌های خرمایی
  حلوا خرمایی
  حلوا ارده
  حلوا کنجدی
  انواع خرما

رستوران‌های آبادان

یکی از مهمترین قسمت‌های سفر به غیر از رفتن به مکان‌های دیدنی و خرید از مراکز تجاری، سر زدن به رستوران‌ها و خوردن غذاهای محلی آن شهر می‌باشد. ما برای آشنایی بیشتر مسافران عزیز به چند مورد از رستوران‌های آبادان اشاره می‌کنیم.

  فلافل کنجدی امیری
  کافه رستوران فانوس
  رستوران سنتی آبشار
  فلافل سرای اکبر برزیلی
  رستوران ته دیگ
  کافه گالری بوکاف
  کافه مرداد

صنایع دستی و سوغاتی آبادان

وجود انواع اماکن مختلف اعم از زیارتی، تفریحی، طبیعی، تاریخی، فرهنگی و دفاع مقدس شهر آبادان را که مملو از جاذبه‌های بسیاری است به شهری مهمان‌نواز و خونگرم تبدیل نموده و صنایع دستی و سوغاتی‌ها نیز رنگ دیگری به این شهر داده است. اینک شما را با بعضی از این صنایع دستی و سوغاتی‎‌ها آشنا می‌کنیم.

  حصیربافی
  انواع خرما
  ادویه جات
  جاروهایی از جنس برگ درخت خرما
  خورجین خرما
  قفس یا تور ماهیگیری
  فروند (بالابر درخت خرما)
  زیرانداز حصیری

مراکز خرید آبادان

آبادان را به دلیل اینکه یکی از شهرهای مرزی و منطقه آزاد بازرگانی در ایران می‌باشد، یکی از بهترین شهرها برای خرید و داد و ستد باید دانست به همین دلیل مراکز خرید بسیاری چه کلاسیک و چه سنتی برای فروش محصولات و وسایل متنوع در شهر آبادان ساخته شده است. در مراکز خرید مدرن و کلاسیک، مغازه‌ها و بازارهای سرپوشیده می‌توان انواع وسایل مورد نیاز از جمله خوراکی‌های محلی و غیرمحلی، لباس‌های خارجی و لوازم الکترونیکی را پیدا نمود. ما تعدادی از مراکز خرید آبادان را به شما معرفی می‌کنیم.

  بازار ته لنجی‌ها
  بازار مرکزی
  مجتمع تجاری و تفریحی کادوس
  بازار کویتی‌ها
  کنزالمال (بازار الوند)
  بازار احمد آباد
  بازار ماهی فروشان
  بازار امیری