• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به شهر ایلام

سفر به ایلام

استان مرزی ایلام با مرکزیت شهر ایلام در فاصله 710 کیلومتری تهران واقع شده است. این شهر مرزی و خوش آب و هوا دارای مراکز طبیعی، تپه‌ها، دره‌ها و تنگه‌های بکر و دیدنی فراوانی است که این ویژگی‌ها و وجود طبیعت خالص و مراکز باستانی، ایلام را به یک شهر توریستی جالب تبدیل کرده است. ایلام، این شهر سرسبز در دوران باستان به نام "اریوجان" و در فارسی باستان "اوجه" یا "هوجه" معروف بوده است که نام یک منطقه‌ در جنوب غربی فلات ایران در پایان هزاره سوم قبل از میلاد بوده است. در کتیبه‌های کشف شده، عیلام را "آلامتو" یا "آلام" نامیده‌اند که به معنای کوهستان یا کشور طلوع خورشید است و قدمت آثار تاریخی موجود در این شهر را متعلق به 3500 سال پیش از میلاد و پیشینه قدیمی آن را از هزاره هشتم قبل از میلاد تا قرون اولیه اسلامی می‌دانند. شهر ایلام به دو منطقه تحت نفوذ پارس‌ها و مادها در غرب تقسیم شده بود و اوج شکوفایی آن در نیمه دوم هزاره دوم پیش از میلاد می‌باشد که کشاورزی و روش‌های آبیاری رونق گرفت همچنین سفال‌‌گری، ذوب فلز و بازرگانی هم در این دوران نیز پیشرفت نمود.

در قرن پیش از میلاد بابل توسط پادشاه خود "بخت النصر" ایلامیان را شکست داد و آنها تا قرن هفتم پیش از میلاد قدرت خود را از دست دادند و دخالت‌های دولت آشور و حمله به این شهر باعث بوجود آمدن اختلاف‌های بسیاری در خاندان پادشاهی ایلام گردید ولی در زمان کوروش هخامنشی، ایلام جزئی از امپراطوری هخامنشیان گشت و تبدیل به یکی از مهمترین و با ارزش‌ترین اقامتگاه‌های هخامنشی گردید ولی بعد از هجوم اعراب این شهر دچار ویرانی گشت اما در دوران حکومت حاکمان قاجار و پس از آن، شهر ایلام دوباره آباد گشت. در سال 1309 در تقسیمات کشوری ایلام جزئی از استان پنجم یعنی کرمانشاه گردید ولی بعدها به دلیل موقعیت جغرافیایی و تاریخی مهم خود به عنوان یک استان معرفی گردید. شهر ایلام در دوران پس از انقلاب اسلامی و براساس سابقه تاریخی آثار باستانی، گردشگری و صنایع صادراتی خود به عنوان یکی از شهرهای مهم در چرخه اقتصادی ایران معرفی گردید و با طبیعت منحصر به فردی که دارد لقب "عروس زاگرس" را به خود اختصاص داده است.

آب و هوای ایلام

شهر ایلام بین فلات ایران و رشته کوه زاگرس واقع گردیده و در همسایگی شهرهای خوزستان، لرستان، کرمانشاه قرار دارد و با کشور عراق با 425 کیلومتر هم مرز می‌باشد. ایلام به علت تاثیر عوامل مختلفی از جمله عرض جغرافیایی، ارتفاعات، بیابان‌های عربستان، جلگه خوزستان، دشت‌های عراق و بادهای محلی از آب و هوایی کوهستانی و بیابانی برخوردار است. بارندگی سالانه فراوان و نقش ایلام به عنوان زهکش آب‌های سطحی سلسله جبال زاگرس موجب پیدایش رودخانه‌های بسیاری در این شهر شده است که از مهمترین آنها می‌توان به کنگیر، تلخاب، دویرج، چنگوله و گدارخوش اشاره کرد. با توجه به نقشه ناهمواری‌ها و فشردگی کوه‌های شهر ایلام، امکان شکل‌گیری دشت‌های میان کوهی در آن فراهم نشده است و از این ناهمواری‌ها، در شمال و شمال‌شرق این شهر از ارتفاعات و کوهستان‌های بلند و نیمه غربی و جنوب‌غرب آن از نواحی کم ارتفاع که دشت‌های وسیع گرمسیری منطقه مانند مهران، هلران و دشت عباس را در درون خود جای داده، تشکیل شده است. در کل شهر ایلام به لحاظ شرایط اقلیمی خود جزو مناطق گرمسیری کشور محسوب می‌شود و به علت وجود ارتفاعات، اختلاف درجه حرارت و بارندگی در بخش‌های شمالی، جنوبی و غربی آن زیاد است.

مکان‌‌های دیدنی ایلام

شهر ایلام همانند نگینی کهن و براق در بین سلسله جبال زاگرس محصور شده است آثار باستانی فراوانی در دل خود دارد اما به دلیل رفت و آمد محدود گردشگران تا حدودی ناشناخته مانده است. ما برای آشنایی بیشتر گردشگران و توریست‌ها با شهر ایلام به معرفی تعدادی از مراکز طبیعی و بناهای تاریخی این شهر از کوه‌ها، غارها، آبشارها، آتشکده‌ها و قلعه‌های آن که یکی از دیگری و قدیمی‌تر و با ارزشمندتر می‌باشد، می‌پردازیم.

  آسياب‌های آبی قديمی‌
  تپه‌ وركبود
  تالاب سیاب دریوش
  آبشار گچان
  قلعه هزارانی
  تنگه ارغوان
  قلعه سام
  آتشکده موشکان

راهنمای خرید بلیط هواپیما

  جستجوی بلیط هواپیما

برای مشاهده از آخرین وضعیت بلیط ایلام، در قسمت جستجوی پرواز، ابتدا نوع بلیط (بلیط رفت و برگشت، بلیط رفت) را انتخاب کنید و سپس مبداء، مقصد، تاریخ سفر، کلاس پروازی، تعداد مسافران و ... را تعیین نمایید؛ با زدن دکمه جستجو، لیست پروازها نمایش داده می‌شود. برای انتخاب شهر مبداء و مقصد، سه حرف فارسی یا انگلیسی را تایپ نمایید تا لیست شهرها نمایش داده شود و سپس مسیر خود را انتخاب نمایید.

  رزرو بلیط هواپیما

در نتایج جستجو بر اساس شرایط انتخابی شما، لیست بلیط‌ها از ارزان قیمت‌ترین بلیط نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات دقیق هر پرواز شامل ایرلاین، تاریخ و شماره پرواز، ساعت حرکت و ورود، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و قیمت بلیط را مشاهده نمایید؛ همچنین در قسمت «جزئیات بیشتر این پرواز» اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و حمل بار، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین ارائه شده است. با زدن دکمه رزرو و تایید پرواز موردنظر، به گام بعدی ثبت مسافران منتقل می‌شوید.
در صورتی که به دنبال بلیط ارزان قیمت ایلام هستید و یا دلتان می‌خواهد با ایرلاین خاصی و یا ساعت خاصی پرواز داشته باشید، با استفاده از فیلترهای سمت راست به راحتی می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس تعداد توقف‌ها، خطوط هوایی، قیمت بلیط، زمان پرواز و فرودگاه‌ها سفارشی نمایید. برای تغییر تاریخ پرواز می‌توانید از جستجوی مجدد در پنل سمت راست استفاده نمایید.

برخی ویژگی‌های خرید بلیط ایلام در ارمغان آفاق ایرانیان

  امکان خرید خدمات به همراه بلیط

به همراه بلیط هواپیما می‌توانید خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و ... را خریداری نمایید.

  فرودگاه‌های ایلام

لیست فرودگاه‌های ایلام در سمت راست اطلاعات بلیط نمایش داده می‌شوند، در صورتی که برای سفر به ایلام، فرودگاه برای شما مهم است می‌توانید با استفاده از فیلترینگ، فرودگاه مدنظر خود را انتخاب نمایید.

  فرودگاه شهدای ایلام

  بلیط ارزان قیمت ایلام

قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین با توجه به تاریخ و ساعت به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. لیست پروازها به ترتیب از بلیط ارزان قیمت به صورت صعودی نمایش داده می‌شود.

  امکان خرید بلیط هواپیما از معتبرترین ایرلاین‌ها

اگر می‌خواهید بلیط ایلام را حتما از هواپیمایی خاصی خریداری نمایید، با استفاده از گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ، ایرلاین مدنظر خود را انتخاب کنید.

غذاهای ایلام

هر شهری که قدمت و پیشینه دیرین و غنی دارد مطمئنا می‌توان غذاها و شیرینی‌های محلی خوش طعم، لذیذ و متفاوتی را در آن پیدا کرد. غذاهای ایلام که به دست آشپزان و زنان هنرمند محلی و عشایری آن تهیه می‌شوند، بسیار لذیذ و خوش طعم می‌باشند. لذت بردن از طعم غذاهای شهر ایلام فقط با سفر به این شهر و امتحان کردن تک تک آنها میسر می‌گردد.

  کوفته سیرابی
  قله ماسوا
  گوجه پلو
  ترخینه
  خورشت تره کوهی
  مکش
  شله امیری
  آبگوشت بامیه

شیرینی‌های ایلام

  کله کنجی
  شلکینه
  حلوای بگل
  نان پپگ
  بژی برساق
  نان گرده
  نان ساجی

رستوران‌های ایلام

شهری قدیمی با مکان‎‌های باستانی حتما دارای رستوران‌های خوب با آشپزان حرفه‌ای و دست پخت ویژه، محلی و متنوع می‌باشد. ایلام با وجود منابع و محصولات کشاورزی و غذایی ارگانیک مطمئنا طعم لذیذ غذاهای آن به یادماندنی و فراموش نکردنی خواهد بود. مسافران و گردشگران شهر ایلام می‌توانند از طعم ویژه این غذاها در رستوران های سنتی و محلی این شهر لذت ببرند.

  پیتزا سیب
  کافه کاما
  رستوران پدیده
  رستوران ترنج
  کافه گرامافون
  رستوران نخل جنوب
  رستوران میلاد

صنایع دستی و سوغاتی ایلام

وقتی از یک شهر بسیار کهن و قدیمی در دل کوه صحبت می‎‌کنیم مطمئنا دارای صنایع دستی و سوغاتی‌های بیشماری می‌باشد و شهر ایلام با قدمت دیرین و وجود هنرمندان ماهر خود، صنایع دستی نفیس و پرنقش و نگاری را دارد که با دستان زنان و مردان هنرپردازش به منصه ظهور می‌رسد.

  قلمزنی روی مس
  قالی بافی
  سفالگری
  معرق روی چوب
  نمد مالی
  احرامی بافی
  معرق روی چوب
  بافت سياه چادر

مراکز خرید ایلام

ایلام این شهر مرزی به دلیل کهن‌سال بودنش، مسافران این شهر نمی‌توانند به بازارها و مراکز خرید لوکس و مدرنی که در دیگر شهرها وجود دارد، بروند و بیشتر این بازارها محلی و قدیمی می‌باشند. با اینکه اکنون تلاش مسئولین ایلام برای بهبود این وضعیت، بخصوص که این شهر دارای آثار کهن و اساطیری است و حضور گردشگران لزوم سرمایه‌گذاری در زمینه مراکز خرید و بازارهای آن را فراهم می‌نماید ولیکن در این زمینه کمتر کاری صورت گرفته است و این شهر غنی در این مورد بسیار فقیر می‌باشد لذا در برنامه‌های اخیر شهرداری و فرمانداری شهر ایلام این نیاز احساس شده است و مسئولین در مورد بازسازی و اجرای پروژه‌های بهینه و ایجاد بستری مناسب برای آن در تلاش می‌باشند. ما به تعداد اندکی از بازارها و مراکز خرید موجود در ایلام اشاره می‌کنیم.

  بازار مرزی مهران
  دکه های خیابانی
  بازار قدیمی ایلام
  مرکز خرید ارزان
  پاساژ مهران
  مجتمع تجاری ماهان