• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به شهر بجنورد

سفر به بجنورد

شهر بجنورد، مرکزیت استان خراسان شمالی می‌باشد و تا تهران 713 کیلومتر فاصله دارد. این شهر در شمال شرق ایران همانند سایر شهرهای ایران دارای فراز و نشیب‌های بسیاری از لحاظ موقعیت تاریخی، باستانی و جغرافیایی بوده است. بجنورد در منطقه دشتی و در میان کوهپایه‌های رشته‌کوه آلاداغ واقع گردیده است. بیشتر مردم این شهر کردهای کرمانچ هستند و زبان آنها کردی کرمانجی (بادینانی) می‌باشد و سایر اقوام بومی این شهر تات، ترک و ترکمن می‌باشند. بجنورد شهریست که معروف به "باب الرضا" می‌باشد و به این دلیل این نام را به آن نسبت داده‌اند که مقصد بسیاری از مسافرانی که از راه شمال قصد رفتن به مشهد مقدس و زیارت امام رضا (ع) را دارند می‌باشد. شهر بجنورد، شهری تاریخی است و از آثار باستانی و مراکز قدیمی آن همانند كوشك باغ علي‌آباد، ایشک ‌تپه، تپه قلعه کهنه کند و بسیاری بنای تاریخی می‌توان به قدمت و کهنسال بودن آن پی برد؛ و نتایج بررسی شده در محوطه‌های باستانی نشان می‌دهد که این نقاط متعلق به دوران میان‌ سنگی هزاره چهارم تا هزاره اول پیش از میلاد می‌باشند و شهر بجنورد نقش مهمی را در شکل‌گیری زیست‌گاه‌های اولیه در حاشیه رودخانه اترک ایفا کرده است. بجنورد با چشمه‌ها، رودها، جنگلها و كوههاي بلندي كه گرداگرد آن را چون نگيني در برگرفته‌اند، از جمله زيستگاه‌هاي مناسب در بخش شمال غربي خراسان مي‌باشد.

تاریخ نگاران نام قدیمی شهر بجنورد را "بیژن گرد" می‌نامند که به معنای گردآوری شده یا ساخته شده توسط بیژن می‌باشد. شهر بیژن‌گرد بر اساس داستان بیژن و منیژه در شاهنامه حکیم فردوسی در مکانی بوده است که منیژه بیژن را از چاه نجات داده و پس از آن بنای شهری در آن مکان پایه‌ریزی می‌شود. بجنورد کنونی توسط "تولی‌خان دوم" یکی از امیران ایل شادلو آن زمان بنا شد و موجود بخش گسترده‌ای از آن مسکونی و آباد بوده ‌است. شهر بجنورد در دوران سلسله‌های مادها و هخامنشیان، بخشی از «ساتراپی پارت» قلمداد می‌شده است ولی با شروع حملات مغول ها و تیموریان به تصرف آنها درآمد و آسیب‌ها‌ و خسارات فراوانی را متحمل شد. نقش و اهمیت خراسان شمالی در دوران ساسانیان بسیار پررنگ بوده چرا که وجود یک آثار تاریخی از آن دوره بنام بنای سنگی، موسوم به «آتشکده اسپاخو» این مهم را تایید می‌کند. در صدر اسلام، بجنورد توانست با سایر شهرهای ایران ارتباط فرهنگی و اجتماعی جدی برقرار و با تاثیرپذیری از آنها دوباره به آبادانی و پیشرفت پیشین خود دست پیدا کند. ناحیه امروزی شهر بجنورد را بخشی از منطقه نسا معرفی کرده‌اند و با شروع قرن دوم هجری بخشی از قلمرو بزرگ حکومت طاهریان قرار گرفت همچنین سال‌ها بعد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار حائز اهمیت گشته و بخاطر آثار باستانی پرقدمت و کوهستانی بودن آن جهانگردان و گردشگران بسیاری را به سمت خود کشانده و جذب می‌نماید.

آب و هوای بجنورد

شهر بجنورد از لحاظ موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی از شمال با کشور ترکمنستان، از شرق و جنوب با استان خراسان رضوی، از جنوب غربی با استان سمنان و از غرب با استان گلستان هم‌مرز است. سطح وسیع و گسترده‌ای از شهر بجنورد را مناطق کوهستانی و فلات¬های مرتفع در برگرفته است به همین دلیل این شهر اکثرا دارای آب و هوای معتدل کوهستانی و زمستان‌¬های سرد و مرطوب و تابستان‌¬های ملایمی می‌باشد، همچنین با قرار گرفتن قسمت وسیعی از شهر بجنورد در دره رود اترک و داشتن رطوبت بالا، دارای سرسبزی و طراوت گیاهان فراوانی در فصل بهار و تابستان است. شهر بجنورد از لحاظ ناهمواری‌ها به دو بخش نواحی کوهستانی؛ و پست و هموار تقسیم می‌گردد. قله شاه جهان از معروفترین قله‌های رشته کوه‌های آلاداغ در مرتفع‌ترین نقطه و روستای تازه‌یاب در پست‌ترین نقطه بجنورد قرار دارند. همچنین در شهر بجنورد به دلیل وجود ساختار رسوبی، فقدان فعالیت‌های آتشفشانی و وجود سنگ‌های دارای درز و شکاف به محیطی مساعد برای ذخایر آب‌های زیرزمینی و منابع نفت و گاز تبدیل شده است. بطور کلی به دلیل اینکه قسمت بزرگی از شهر بجنورد توسط مناطق کوهستانی و فلات¬‌های مرتفع محصور شده است اکثرا از آب و هوای معتدل کوهستانی برخوردار می‌باشد.

مکان‌‌های دیدنی بجنورد

بجنورد این شهر قدیمی محصور در بین کوه‌ها و تپه‌ها، دارای مکان‌های باستانی و دیدنی بسیار نادر و با ارزش می‌باشد، و وجود و قرار گرفتن هزاران اصله درخت از جمله اقاقیا، چنار، زالزالک، زردآلو، زبان گنجشک، بوته‌های تمشک وحشی و ... جلوه‌ای زیبا به این شهر بخشیده است که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. پارک بابا امان یکی از معروف‌ترین پارک‌های بجنورد دارای پوشش گیاهی و درختان قطور چنار ۴۰۰ ساله و جانوری می‌باشد و نیز دارای چشمه‌هایی است که در مرکز و اطراف آن جاری هستند که بر زیبایی‌های خدادادی این پارک طبیعی افزوده‌اند. ما شما رو به بازدید از مکان‌های دیدنی، طبیعی و باستانی بجنورد که دیدن آنها خالی از لطف نمی‌باشد، دعوت می‌کنیم.

  عمارت مفخم
  آتشکده اسپاخو
  امامزاده سلطان سیدعباس
  خانه بانک ملی
  گردشگاه بش‌ قارداش
  کوشک باغ علی آباد
  دریاچه سد شیرین دره
  غار سوله قواق

راهنمای خرید بلیط هواپیما

  جستجوی بلیط هواپیما

برای مشاهده از آخرین وضعیت بلیط بجنورد، در قسمت جستجوی پرواز، ابتدا نوع بلیط (بلیط رفت و برگشت، بلیط رفت) را انتخاب کنید و سپس مبداء، مقصد، تاریخ سفر، کلاس پروازی، تعداد مسافران و ... را تعیین نمایید؛ با زدن دکمه جستجو، لیست پروازها نمایش داده می‌شود. برای انتخاب شهر مبداء و مقصد، سه حرف فارسی یا انگلیسی را تایپ نمایید تا لیست شهرها نمایش داده شود و سپس مسیر خود را انتخاب نمایید.

  رزرو بلیط هواپیما

در نتایج جستجو بر اساس شرایط انتخابی شما، لیست بلیط‌ها از ارزان قیمت‌ترین بلیط نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات دقیق هر پرواز شامل ایرلاین، تاریخ و شماره پرواز، ساعت حرکت و ورود، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و قیمت بلیط را مشاهده نمایید؛ همچنین در قسمت «جزئیات بیشتر این پرواز» اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و حمل بار، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین ارائه شده است. با زدن دکمه رزرو و تایید پرواز موردنظر، به گام بعدی ثبت مسافران منتقل می‌شوید.
در صورتی که به دنبال بلیط ارزان قیمت بجنورد هستید و یا دلتان می‌خواهد با ایرلاین خاصی و یا ساعت خاصی پرواز داشته باشید، با استفاده از فیلترهای سمت راست به راحتی می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس تعداد توقف‌ها، خطوط هوایی، قیمت بلیط، زمان پرواز و فرودگاه‌ها سفارشی نمایید. برای تغییر تاریخ پرواز می‌توانید از جستجوی مجدد در پنل سمت راست استفاده نمایید.

برخی ویژگی‌های خرید بلیط بجنورد در ارمغان آفاق ایرانیان

  امکان خرید خدمات به همراه بلیط

به همراه بلیط هواپیما می‌توانید خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و ... را خریداری نمایید.

  فرودگاه‌های بجنورد

لیست فرودگاه‌های بجنورد در سمت راست اطلاعات بلیط نمایش داده می‌شوند، در صورتی که برای سفر به بجنورد، فرودگاه برای شما مهم است می‌توانید با استفاده از فیلترینگ، فرودگاه مدنظر خود را انتخاب نمایید.

  فرودگاه بین‌المللی بجنورد

  بلیط ارزان قیمت بجنورد

قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین با توجه به تاریخ و ساعت به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. لیست پروازها به ترتیب از بلیط ارزان قیمت به صورت صعودی نمایش داده می‌شود.

  امکان خرید بلیط هواپیما از معتبرترین ایرلاین‌ها

اگر می‌خواهید بلیط بجنورد را حتما از هواپیمایی خاصی خریداری نمایید، با استفاده از گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ، ایرلاین مدنظر خود را انتخاب کنید.

غذاهای بجنورد

هر شهر سنتی و باستانی، غذاها و خوردنی‌های متفاوت و مخصوص خود را داراد. شهر بجنورد یکی از شهرهای قدیمی ایران است که زنان بومی و محلی آن با پخت غذاها، شیرینی‌جات و نان‌های مختلف سفره غذایی خود رنگارنگ تزئین می‌کنند. بدلیل ورود قومیت‌های مختلف به بجنورد و آشنا شدن مردم این شهر با سنت‌ها و رسوم و سبک‌های مختلف آشپزی، تنوع غذایی خود را برای سلیقه‌های متفاوت مسافران و گردشگران افزایش دادند.

  قابلی
  آش قلیه
  قروتو بجنورد
  آش جوشواره
  اُجِز
  آش یارمه
  بورکِ قارچ
  شله ماش بجنوردی

شیرینی‌های بجنورد

  آبنبات
  شکر پنیر

رستوران‌های بجنورد

شهر کوچک اما باستانی بجنورد بدلیل حضور گردشگران خارجی و داخلی برای بازدید از آثار ماندگار و نفیس پر رفت و آمد می‌باشد و به همین دلیل دارای رستوران‌های سنتی و محلی تا حدودی مدرن و کلاسیک است و برای لذت بردن از طعم غذاهای بکر و محلی این شهر حتما به این رستوران‌ها رفته و این غذاهای عالی را که با دست پخت آشپزان ماهر و زبده آن تهیه شده‌اند را امتحان کنید.

  سفره خانه سنتی امیرخان و پسران
  رستوران فردوسی
  سفره خانه سنتی خاتون
  خانه استیک نوین
  رستوران طوس
  رستوران VIP دیار

صنایع دستی و سوغاتی بجنورد

بجنورد این شهر باستانی و کهن‌سال که در منطقه‌ای بکر با طبیعتی بسیار زیبا و منحصر به فرد قرار گرفته است هر گردشگری را به سمت خود جذب می‌کند. با سفر به بجنورد که دارای صنایع دستی محلی و سنتی و سوغاتی‌های متنوع در بازارهای محلی و سنتی می‌باشد، چشم هر مسافری را به سمت خود جذب نموده و اشتیاق گردشگران را برای خرید از این بازارهای محلی و به یادگار بردن سوغاتی‌ها افزایش می‌دهد.

  لباس های محلی
  چارق پشتی
  خشكبار
  ماست خشک
  كشک
  چوخه
  معرق
  تذهیب و تشعیر

مراکز خرید بجنورد

بجنورد این شهر کوچک در استان مرزی، مراکز و مجتمع‌های خرید کم و بسیار کوچکی را دارا است ولیکن با وجود اینکه این مراکز کم هستند ولی از تنوع کالایی بسیار خوبی برخور دارند و این تنوع گردشگران را تشویق به خرید از بازارهای محلی و مرزی می‌کند. ما به تعداد اندک مراکز خرید بجنورد اشاره می‌کنیم.

  مجتمع تجاری پردیس
  بازار روز امام رضا
  گالری رسپینا