• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به شهر-بم

سفر به بم

وقتی سخن از بم به میان می‌آید ناخودآگاه ارگ بم در ذهن نقش بسته و تداعی بی‌مثالی را به نمایش می‌گذارد. این اثر هنری باشکوه، وصف ناشدنی و باعث غرور مردم ایران زمین است چرا که به خاطر این اثر، بم تنها شهر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو می‌باشد. دروازه شرق بسیار کهن‌سال و با قدمت کشورمان، شهر بم است که در بافت قدیمی خود تمدن و فرهنگ دوهزار ساله این مرز و بوم را هنرمندانه به معرض دید جهانیان می‌گذارد. این شهر در فاصله 1264 کیلومتری تهران و در جنوب‌شرقی استان کرمان قرار دارد و رابط بین نواحی شرقی، مرکزی و غربی ایران است. بم شهری بسیار زیبا با بوستان‌هایی وسیع و روستاهایی پرنعمت، مکانی برای ییلاق افراد مناطق مرغک و کوه شیر که در ارتفاعات دهبکری می‌باشند محسوب می‌گشته است که این مناطق دارای جنگل‌های پسته وحشی، بادام وحشی ريا، انجیر دلمو و درختان بنه، کثور، مرکبات، خرما و ... هستند. در زمینه تاریخ کهنسال شهر بم بسیار سخن می‌توان گفت، طوری که طی کاوش‌های اخیر که در آن انجام گرفته آثار و نشانه‌هایی از دوران نوسنگی در آن کشف شده است که به هزاره هفتم قبل از میلاد مسیح می‌رسد. یکی از نویسندگان قدیم به نام "ابن حوقل" در کتاب خود به نام صوره‌الارض در قرن چهارم هجری اینگونه از شهر بم می‌نویسد: «بم شهری است که از جیرفت بزرگتر، هوایش از آن سالم‌تر و دارای نخلستان‌های بسیاری می‌باشد» و از سه مسجد خوارج، هزاران و قلعه در این شهر نام برده و به تعریف و تفصیل پارچه‌های مرغوب و زیبا که بدست مردمان هنرمند شهر بم بافته می‌شده، اشاره کرده است. مقدسی یکی دیگر از تاریخ‌نویسان در کتاب خود به نام "احسن التقاسیم" اینگونه می‌نگارد که باروی شهر بم چهار دروازه به نام‌های نرماشیر، کوسکان، آسبیکان و کورجین داشته است، طبق گفته وی بیشتر بازارهای بم در خارج از این شهر و تعدادی هم در داخل شهر قرار داشتند.

در مورد موقعیت بم که از قدیم تا کنون تغییر چندانی نداشته است اینگونه می‌توان گفت مسیر جاده‌هایی در اطراف خود که متصل به جاده ابریشم است را با شهرهای هم مرز و کشورهای نزدیک به خود را در یک خط سیری دورانی قرار می‌دهد و این عامل از دوران‌های بسیار دور از جمله دوره ساسانیان سبب گشته که شهر بم از نظر نظامی و بازرگانی دارای اهمیت فراوان باشد. این شهر تاریخی و کهنسال حرف‌هایی بسیار برای گفتن دارد؛ در سال 1131 هجری قمری به تصرف محمود افغان درآمد اما به دلیل شورشی که در قندهار به وجود آمد بم را رها کرده و عازم آنجا شد اما پس از مدتی یعنی سه سال بعد دوباره بر شهر بم غلبه کرد تا اینکه در سال 1143 هجری قمری نادرشاه افشار، اشرف افغان را شکست داد. پس از سال‌های طولانی آخرین شاه خاندان زند از سپاه آقا محمدخان قاجار شکست خورده و توسط عاملان آن دستگیر شده و به شهر بم برده می‌شود و شاه قاجار بخاطر این موفقیت مهم مناره‌ای از سرهای 600 نفر از مخالفین خود به یادگار می‌سازد تا نام خود را در تاریخ این شهر ثبت کند. این شهر که دارای سال‌های دیرین و عهد پیشین است، ارگ پرصلابت و پرهیبت ساخته شده در آن نیز اساطیری و بسیار کهن می‌باشد که بنای آن را به بهمن پسر اسفندیار نسبت می دهند و تاکنون نیز این شهر به دلیل وجود این اثر جهانی یونسکو گردشگران بسیاری را در دنیا به خود جذب کرده است. در سال‌های اخیر به دلیل وقوع زلزله، شهر تاریخی بم دچار خسارات بسیاری بخصوص در ارگ اسطوره‌ای خود گردید؛ ولیکن با همت و تلاش‌های بی‌وقفه مردم این شهر اکثر مراکز و بناهای تاریخی بم برای بازدید گردشگران و توریست‌ها تا حدودی ترمیم و بازسازی شده است.

آب و هوای بم

بم یکی از شهرهای استان کرمان، بدلیل مجاورت با کویر آب و هوایی متغییر دارد به همین دلیل گاهی در تابستان گرم‌ترین و در زمستان سردترین شهر کشور می‌باشد. از جاذبه‌های بی‌نظیر شهر بم بخش خوش آب و هوا و توریستی «دهبکری» یکی از سرسبزترین و زیباترین مکان‌ها در این شهر کویری می‌باشد. ارتفاعات شهر بم دنباله رشته کوه‌های مرکزی ایران است که از چین‌خوردگی‌های آذربایجان شروع می‌شود و تا بلوچستان امتداد می‌یابد و دنباله آن را در فلات مرکزی، حوزه‌های پست داخلی و کویر چندین بار قطع می‌کند. تنوع آب و هوایی بم به دلیل شرایط خاص در خور توجه است؛ در نتیجه این شرایط در نواحی شمال، شمال‌غربی و مرکزی آب و هوا خشک و در جنوب و جنوب‌شرقی آن گرم و مرطوب است. رژیم بارندگی در شهر بم بیشتر به صورت باران است و در محدوده ماه‌های آبان تا اردیبهشت است که رطوبت نسبی هوا را تقلیل می‌دهد. حداکثر درجه حرارت مربوط به حاشیه کویر لوت (دشت شهداد، دشت بم و نرماشیر) می‌باشد. از نظر بارندگی توده‌های ابری بارانی از سمت غرب و شمال‌غرب به بم می‌رسد و به علت پیمودن مسیری طولانی بر روی خشکی‌ها و عبور از سلسله جبال زاگرس و البرز دچار فرسایش شده، رطوبت زیادی را متحمل می‌شود که نتیجه آن بارش اندک باران است. شهر بم به دلیل قرار گرفتن در قلب کویر لوت و دشتی که کوه‌های متعددی بر آن نمایان هستند، شرایطی را ایجاد می‌کند که در وسط کوه‌های برفی همچنان پا برجا بماند. بارش‌های فراوان در این کوهستان‌ها موجب سرازیر شدن آب‌های زیرزمینی به سمت شهر بم و بوجود آمدن قنات‌ها در آن می‌شود که وجود این قنات‌ها بم را به یکی از باغ شهرهای بزرگ ایران تبدیل کرده است.

مکان‌‌های دیدنی بم

شهر بم به قدمت و اصالت معروف است و با تاریخ کهن‌سال و دیرین خود 74 اثر تاریخی ثبت شده دارد. نام بم نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا و در یونسکو به عنوان یکی از برترین و مشهورترین شهرها می‌باشد. ارگ بم، بزرگترین بنای خشتی و مهمترین مکان دیدنی این شهر سخن‌های بسیاری از قرن‌های گذشته خود و شهر بم دارد. برای آشنایی بیشتر شما به تعدادی از مکان‌های دیدنی بم اشاره می‌کنیم.

  تل آتشین دارستان
  منطقه حفاظت شده کوه شیر
  تپه های تاریخی بیدرون
  مسجد وكيل
  آبشار باغ چمک
  قیصریه زرتشتیان
  قلعه دختر
  روستای طاغوک

راهنمای خرید بلیط هواپیما

  جستجوی بلیط هواپیما

برای مشاهده از آخرین وضعیت بلیط بم، در قسمت جستجوی پرواز، ابتدا نوع بلیط (بلیط رفت و برگشت، بلیط رفت) را انتخاب کنید و سپس مبداء، مقصد، تاریخ سفر، کلاس پروازی، تعداد مسافران و ... را تعیین نمایید؛ با زدن دکمه جستجو، لیست پروازها نمایش داده می‌شود. برای انتخاب شهر مبداء و مقصد، سه حرف فارسی یا انگلیسی را تایپ نمایید تا لیست شهرها نمایش داده شود و سپس مسیر خود را انتخاب نمایید.

  رزرو بلیط هواپیما

در نتایج جستجو بر اساس شرایط انتخابی شما، لیست بلیط‌ها از ارزان قیمت‌ترین بلیط نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات دقیق هر پرواز شامل ایرلاین، تاریخ و شماره پرواز، ساعت حرکت و ورود، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و قیمت بلیط را مشاهده نمایید؛ همچنین در قسمت «جزئیات بیشتر این پرواز» اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و حمل بار، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین ارائه شده است. با زدن دکمه رزرو و تایید پرواز موردنظر، به گام بعدی ثبت مسافران منتقل می‌شوید.
در صورتی که به دنبال بلیط ارزان قیمت بم هستید و یا دلتان می‌خواهد با ایرلاین خاصی و یا ساعت خاصی پرواز داشته باشید، با استفاده از فیلترهای سمت راست به راحتی می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس تعداد توقف‌ها، خطوط هوایی، قیمت بلیط، زمان پرواز و فرودگاه‌ها سفارشی نمایید. برای تغییر تاریخ پرواز می‌توانید از جستجوی مجدد در پنل سمت راست استفاده نمایید.

برخی ویژگی‌های خرید بلیط بم در ارمغان آفاق ایرانیان

  امکان خرید خدمات به همراه بلیط

به همراه بلیط هواپیما می‌توانید خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و ... را خریداری نمایید.

  فرودگاه‌های بم

لیست فرودگاه‌های بم در سمت راست اطلاعات بلیط نمایش داده می‌شوند، در صورتی که برای سفر به بم، فرودگاه برای شما مهم است می‌توانید با استفاده از فیلترینگ، فرودگاه مدنظر خود را انتخاب نمایید.

  فرودگاه بم

  بلیط ارزان قیمت بم

قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین با توجه به تاریخ و ساعت به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. لیست پروازها به ترتیب از بلیط ارزان قیمت به صورت صعودی نمایش داده می‌شود.

  امکان خرید بلیط هواپیما از معتبرترین ایرلاین‌ها

اگر می‌خواهید بلیط بم را حتما از هواپیمایی خاصی خریداری نمایید، با استفاده از گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ، ایرلاین مدنظر خود را انتخاب کنید.

غذاهای بم

به دلیل قدمت و باستانی بودن بم و قرار گرفتن این شهر در سده‌های قبل از میلاد و قرون وسطی دارای غذاهای بسیار لذیذ، سنتی و همینطور ارگانیک می‌باشد. مواد اولیه پخت و پز برای تمام غذاها و شیرینی‌های شهر بم از محصولات طبیعی این شهر حاصل‌خیز تهیه می‌شود. پس دست‌پخت زنان این شهر کهن و اصیل را حتما باید چشید چراکه همه آنها هنرمندانی ماهر در هر زمینه و به‌خصوص آشپزی و شیرینی‌پزی می‌باشند. برای آشنایی شما عزیزان تعدادی از این غذاهای بی‌نظیر را نام می‌بریم.

  آب داغو
  آبگوشت زیره
  آبگوشت بادمجان و کشک
  خورشت بز قورمه
  آش گندم شیر
  کشک کدو
  لپه پلو با زیره
  آش سبزی

شیرینی‌های بم

  خرما بریز
  سوهان زرند
  شیرینی خانگی پرریز
  حلوای آرد برنج
  نان زنجبیلی
  نان چرخی
  کماچ سهن
  شیرینی سنتی کلمپه

رستوران‌های بم

شهر باستانی و قدیمی بم به دلیل حضور گردشگران بسیاری که از داخل و خارج ایران به این شهر سفر می‌کنند نیاز به مراکز غذاخوری و رستوران‌های متنوع و فراوان دارد تا بتواند آنها را با غذاهای لذیذ، محلی و سنتی خود آشنا کند، ما برای این منظور تعدادی از رستوران‌های آن را به شما دوستداران غذا معرفی می‌نماییم.

  رستوران هتل ارگ بم
  رستوران باغ خانواده
  رستوران هتل جهانگردی بم

صنایع دستی و سوغاتی بم

صنایع دستی بم ناشمردنی و سوغاتی‌های این شهر بسیار می‌باشد که به دست مردمانی هنرمند و خودکفا خلق می‌شوند و برای اینکه از آن هدیه‌ای زیبا و بیادماندنی برای دوستان خود به یادگار ببرید حتما به بازارهای قدیمی و کهن آن سری بزنید. ما برای آشنایی بیشتر گردشگران با صنایع دستی و سوغاتی‌های بم به بعضی از آنها گوشه نگاهی می‌اندازیم.

  ظروف و اشیای مسی
  پته دوزی
  عریض بافی
  آجیده دوزی
  خرمای مضافتی بم
  زیره
  انواع قاووت (قُووِتو)
  ظروف و اشیای مسی

مراکز خرید بم

در هر شهری از ایران مراکز خرید فراوانی وجود دارد ولیکن شهری که خود دروازه تجارت بین کشورهای شرقی است، خرید کالا بسیار قابل توجه می‌باشد. شهر باستانی و تاریخی بم یکی از شهرهای قدیمی دارای مراکز خرید کلاسیک، محلی و همچنین دارای مغازه‌های کوچک و بازار سنتی و سرپوشیده متفاوت می‌باشد که امکان پیدا کردن تمام کالاها از جمله خشکبار، شیرینی، پوشاک و اقلام دیگر در آن وجود دارد و همینطور سوغاتی‌های متنوع و فراوان این شهر را میتوان به راحتی پیدا کرد. ما شما را با بعضی از مراکز خرید بم آشنا می‌کنیم.

  مرکز خرید اطلس
  بازار سنتی سرپوشیده
  فروشگاه نسل جدید
  بازار خرمای مضافتی بم
  بازار شیپور
  فروشگاه‌های رفاه