• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به بلیط هواپیما تبریز

سفر به تبریز

استان آذربایجان شرقی و مرکزیت آن تبریز بخشی از سرزمین کهنسال ایران است. در زمان تسلط اسکندر مقدونی بر ایران (سال 331 پیش از میلاد) سرداری به نام «آتورپات» که شهربان ماد کوچک بود، در این سرزمین قیام کرد و قسمتی از ماد کوچک که همان آذربایجان است را از دست یونانیان نجات داد. پس از آن، این منطقه به نام این سردار معروف "آتورپاتکان" نامگداری گردید، سپس به اسامی مختلف از قبیل آذرآبادگان، آذربادگان و درنهایت آذربایجان نامیده شد. در کتیبه «سارگن دوم» پادشاه آشور به سال 714 پیش از میلاد از تبریز به عنوان شهری بزرگ و آباد یاد شده است. در قرن‌های سوم و چهارم میلادی تبریز شهری بسیار معروف بوده است و برای اولین بار خاندان روادیان این شهر را پایتخت خود قرار می‌دهند. در فاصله حکومت روادیان تا حاکمیت مغولان چندین زلزله وحشتناک تبریز را ویران نمود. پس از حمله مغول، به دستور «آباقاخان» تبریز رسما پایتخت ایلخانان شد همچنین دوران حکومت سلطان محمود غازان اوج رشد و توسعه، بزرگی و آبادانی تبریز بود و بسیاری از مکان‌های تاریخی از جمله مسجد (ارگ) علیشاه، ربع رشیدی و شنب غازان در این دوره ساخته شده‌اند. پس از مغول‌ها و ایلخانان، در عصر جلایریان، ترکمانان و صفویه تبریز همچنان پایتخت رسمی ایران بود. در سده‌های بعدی نیز این شهر مورد توجه بوده است؛ مبارزات دلاورانه مردم این خطه در مقابل عثمانی‌ها و روس‌های مهاجم، قیام دلاورانی چون ستارخان و باقرخان در انقلاب مشروطیت و سرنگونی استبداد، قیام روحانی مبارز شیخ محمد خیابانی علیه استعمار انگلیس که منجر به الغای قرارداد استعماری ایران و انگلیس گردید و نقش پررنگ مردم تبریز در جریان انقلاب اسلامی بسیار نقش‌آفرین بوده است. شهر تبریز در طول بیش از دوهزار سال شاهد حوادث تاریخی، سیاسی و اجتماعی بوده است و طی همین دوره جلوه‌های ویژه‌ای از تمدن غنی کهنسالی را پدید آورده است که برای جهانگردان جالب توجه می‌باشد.

شهر تبریز از نظر فرهنگی و هنری نیز یکی از مناطق ویژه ایران است که مجموعه‌ای از سنن دیرین و باستانی را پدید آورده است و عمده‌ترین ویژگی فرهنگی مردم آذربایجان زبان و فولکلور آن می‌باشد که به نحوی با مراسم و سنن برجسته مردم این سرزمین درآمیخته است. زبان مردم این شهر، ترکی آذری است. این زبان در آذربایجان ایران و در تمام شهرهای این استان و آن سوی ارس و سایر نقاط ترک زبان ایران به جز ترکمانان از قرن‌ها پیش زبان گفتگوی مردم بوده است. همچنین این شهر مهد دانشمندان، عرفا، شعرا و اهل قلم مشهور بسیاری است از جمله مولانا، مزید، خواجه عبدالله اژآبادی، شیخ حسن بلغاری، عبدالقادر نخجوانی، مولانا احمد هراتی، قطران تبریزی و شاعران پرآوازه قرن حاضر پروین اعتصامی و استاد محمدحسین شهریار و بسیاری دیگر که در دنیا زبانزد هستند. همچنین مردم تبریز در حیطه موسیقی و آلات موسیقی خاص هستند و با نواهای زورنا بالابان، گارمان و آکاردئون همیشه گوش شما را به آرامی نوازش می‌کنند و ریتم زیبایی دارند که خود راوی کلمات است. همچنین از نظر اقتصادی، سیاسی، بنیان‌های علمی و پژوهشی، دارو و درمان، اختراع و ابداع و در قرن‌های اخیر از لحاظ صنعتی و موقعیت جغرافیایی یکی از بازوان قوی و پایه‌های محکم دادوستد و دارای عاملان قوی در ورود ارز به این مرزو بوم بوده‌اند و رکن اصلی گردش چرخه‌های اقتصادی و صادرات و واردات ماشین آلات صنعتی و کشاورزی، مواد غذایی، شیرینی، خشکبار، گلیم، صنایع دستی چرم و .... در ایران می‌باشند.

آب و هوای تبریز

آب و هوای تبریز بطور کلی سرد و خشک و حتی در فصل‌های گرم سال دارای هوایی خنک و کوهستانی می‌باشد بطوریکه شما چهار فصل را به خوبی و با تنوع در آن می‌توانید ببینید و تنها شهری است که می‌توان در فصل سرد سال بیشترین برف را در این استان دیده و حتی در کوله باری از برف و در دریای بیکران برف پنهان گردید. موقعیت کوهستانی و عرض جغرافیایی از عوامل برودت سردی در نواحی کوهستانی است و ارتفاع اندک و اثرات ملایم کننده بخارهای دریای خزر از عوامل اعتدال آب و هوایی در نواحی پست شهر تبریز به شمار می‌رود. متوسط درجه حرارت از 9.8 درجه سانتیگراد در تبریز تا 20.2 درجه سانتیگراد در مراغه متغیر است. میانگین حداقل درجه حرارت در زمستان‌ها به 1- درجه سانتیگراد می‌رسد که کمترین آن به 15- درجه هم رسیده است و بطور کل همیشه دارای آب و هوای خنک و بسیار دلچسبی می‌باشد.

مکان‌‌های دیدنی تبریز

از دوران کهن و از سال‌های قبل از میلاد مسیح و تاریخ زرتشت، آذربایجان و بالاخص تبریز یک بافت قدیمی و یک شهر پر از جاذبه‎های زیبای گردشگری و پرهیجان بوده است که تمام مسافران را به تفکر و نگاهی عمیق می‌کشاند. در حال حاضر هم شهر تبریز یکی از شهرهای تاریخی، قدیمی و بسیار زیبای ایران آنقدر خنک است که حقیقتا تب شما را می‌ریزد و با یک هوای دلپذیر طعم چای را می‌توان به وضوح در آن احساس کرد و از همه مهمتر تبریز دارای آثار و بناهای تاریخی، باستانی و دیدنی‌های بسیار متنوعی است که این موضوع باعث جذب گردشگران بسیاری به این شهر می‌گردد که به بعضی از آنها اشاره و شما را به سفر به این شهر زیبا دعوت می‌نماییم.

  کاخ شهرداری (میدان ساعت)
  عمارت و تفرجگاه ائل گولی
  بقایای قلعه ربع رشیدی
  مقبره الشعرا
  روستای تاریخی و چشمه آب معدنی کندوان
  مجموعه تاریخی بازار بزرگ
  مسجد جامع
  مسجد عالیشاه (ارگ)
  مسجد کبود (گؤی مسجد)
  بقعه سید حمزه
  موزه آذربایجان
  دره‌های کوهستان سهند
  پارک مینیاتور

راهنمای خرید بلیط هواپیما

  جستجوی بلیط هواپیما

برای مشاهده از آخرین وضعیت بلیط تبریز، در قسمت جستجوی پرواز، ابتدا نوع بلیط (بلیط رفت و برگشت، بلیط رفت) را انتخاب کنید و سپس مبداء، مقصد، تاریخ سفر، کلاس پروازی، تعداد مسافران و ... را تعیین نمایید؛ با زدن دکمه جستجو، لیست پروازها نمایش داده می‌شود. برای انتخاب شهر مبداء و مقصد، سه حرف فارسی یا انگلیسی را تایپ نمایید تا لیست شهرها نمایش داده شود و سپس مسیر خود را انتخاب نمایید.

  رزرو بلیط هواپیما

در نتایج جستجو بر اساس شرایط انتخابی شما، لیست بلیط‌ها از ارزان قیمت‌ترین بلیط نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات دقیق هر پرواز شامل ایرلاین، تاریخ و شماره پرواز، ساعت حرکت و ورود، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و قیمت بلیط را مشاهده نمایید؛ همچنین در قسمت «جزئیات بیشتر این پرواز» اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و حمل بار، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین ارائه شده است. با زدن دکمه رزرو و تایید پرواز موردنظر، به گام بعدی ثبت مسافران منتقل می‌شوید.
در صورتی که به دنبال بلیط ارزان قیمت تبریز هستید و یا دلتان می‌خواهد با ایرلاین خاصی و یا ساعت خاصی پرواز داشته باشید، با استفاده از فیلترهای سمت راست به راحتی می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس تعداد توقف‌ها، خطوط هوایی، قیمت بلیط، زمان پرواز و فرودگاه‌ها سفارشی نمایید. برای تغییر تاریخ پرواز می‌توانید از جستجوی مجدد در پنل سمت راست استفاده نمایید.

برخی ویژگی‌های خرید بلیط تبریز در ارمغان آفاق ایرانیان

  امکان خرید خدمات به همراه بلیط

به همراه بلیط هواپیما می‌توانید خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و ... را خریداری نمایید.

  فرودگاه‌های تبریز

لیست فرودگاه‌های تبریز در سمت راست اطلاعات بلیط نمایش داده می‌شوند، در صورتی که برای سفر به تبریز، فرودگاه برای شما مهم است می‌توانید با استفاده از فیلترینگ، فرودگاه مدنظر خود را انتخاب نمایید.

  فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی

  بلیط ارزان قیمت تبریز

قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین با توجه به تاریخ و ساعت به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. لیست پروازها به ترتیب از بلیط ارزان قیمت به صورت صعودی نمایش داده می‌شود.

  امکان خرید بلیط هواپیما از معتبرترین ایرلاین‌ها

اگر می‌خواهید بلیط تبریز را حتما از هواپیمایی خاصی خریداری نمایید، با استفاده از گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ، ایرلاین مدنظر خود را انتخاب کنید.

غذاهای تبریز

در هر نقطه و هر شهری از کشور پهناور ایران به یک لقب و شهرت خاص معروفند و آذربایجان و تمام شهرهای آن بالاخص تبریز به هنر آشپزی با کدبانوان چیره دست و هنرمند در هر زمینه مخصوصا پخت و پز معروف می‌باشند. لذا نمی‌توان از تبریز تعریف نمود ولیکن در مورد نامی از غذاهای غنی و بسیار لذیذ آن حرفی به میان نیاورد. اینک به شما بعضی از این غذاهای مخصوص را معرفی می‌نماییم.

  کوفته تبریزی
  آش اوماج (اوماج آشی)
  آش گل نسترن (گیلدیک آشی)
  آش دوغ (آیران آشی)
  آش آبغوره (گورا آشی)
  گارنی دولی قوزی
  هشترخان گارنی دولوسی (رولت بوقلمون)

شیرینی‌های تبریز

  شیرینی نوقا
  شیرینی اریس (ریس)
  باقلوای مخصوص تبریز
  راحت‌ الحلقوم (باسلق)
  قت چورگی ( نوعی نان قندی)
  شیرینی قرابیه‌
  چای شیرینی سی (شکر پنیر)

رستوران‌های تبریز

می‌توانید این غذاها و شیرینی های لذیذ را در رستوران‌های ویژه و عالی تبریز تجربه کنید:

  رستوران ایل گلی
  رستوران گازماخ
  رستوران بالیق
  رستوران بام تبریز
  رستوران باداس
  رستوران اجاق
  رستوران و باغچه سنتی برکه

صنایع دستی و سوغاتی تبریز

وقتی از آذربایجان شرقی و در قلب آن از تبریز سخن به میان می‌آید، زنان و مردان هنرمند این خطه شما را یاد این ضرب‌المثل قدیمی «که از هر انگشت او یک هنر می‌ریزد» می‌اندازد چرا که خیابان‌های این شهر سرشار از هنر و آمیزه‌های دست پرکار هنرمندان این مرز و بوم می‌باشد و چهره پرچین و چیروک این اهالی آثار و جای نقش دارهای قالی را در اثر گذر زمان و همچنین خلاقیت هنرمندان آن را به معرض نمایش می‌گذارند و ما بطور مختصر به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم چرا که صنایع دستی و سوغاتی‌های شهر تبریز ناشمردنی است و ما به کم بسنده می‌کنیم.

  قالی
  گلیم
  جاجیم
  قالیچه
  ورنی
  مفرش
  خورجین
  مسند
  حریر
  قلاب بافی
  فرش بافی

مراکز خرید تبریز

اگر به شهر باستانی و زیبای تبریز سفر می‌کنید حتما از خرید سوغاتی‌های زیبای آن که آیینه تمام نمای هنرمندان این شهر است لذت خواهید برد چرا که نه تنها خرید بلکه دیدن تمام کارهای هنری سرزمین زیبایی‌ها به شما انرژی دو چندان می‌دهد پس برای تهیه این لوازم و خوراکی‌ها باید به بعضی از این مراکز خرید که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم سری بزنید و خاطره‌ای برای خود ثبت نمایید.

  بازار تاریخی تبریز (بازار مظفریه)
  برج بلور
  مرکز خرید ستاره باران
  مرکز خرید جواهر
  مجتمع تجاری، تفریحی، اقامتی لاله پارک
  مجتمع تجاری تفریحی رویال
  مجتمع تجاری برج شهر
  مرکز خرید اطلس