• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به شهر خرم آباد

سفر به خرم آباد

شهر خرم آباد، مرکز استان لرستان که فاصله آن تا تهران 494 کیلومتر می‌باشد در غرب کشور قرار دارد. خرم آباد به خاطر آبشارها، کوه‌ها و جنگل‌های بلوطش شهرت دارد و در منطقه‌ای است که چهار فصل را دارد و با آب‌ و هوایی مطلوب و مدیترانه‌ای دارای جاذبه‌های طبیعی عالی می‌باشد. خرم آباد با قدمتی بیش از چهل هزار سال یکی از قدیمی‌ترین اقامت‌گاه‌های بشر است که توسط باستان‌‌شناسان و تاریخ نگاران معرفی گردیده و از لحاظ فرهنگی و تاریخی حتی پیش از ورود مادها، این شهر محل زندگی اقوامی مثل لولوبیان ، کاسی‌ها و عیلامی‌ها بوده است و در پیرامون این شهر آثار متفاوتی از اقوام فوق باقی مانده است. سنگ نوشته‌های قدیمی و حکاکی‌های عهد پیشین و سفالینه‌های متعدد کشف شده در شهر خرم آباد مهر تاییدی بر گفته مورخین است. غارهای قابل سکونت در این شهر که حاوی آثار زندگی انسان‌های غارنشین در دوره‌های موسترین، زارزی و بارادوستی بوده‌ است. در منطقه فعلی خرم آباد،‌ شهری به نام "شاپور خواست" وجود داشته که به دستور شاپور دوم ساسانیان ساخته شده است،‌ که در زمان حمله مغول‌ها از بین می‌رود همچنین در قدیم یکی از پایتخت‌های هزاراسپیان و آل‌حسنویه بوده است. خرم ‌آباد در میان دره‌ای پر آب جای گرفته است و این دره را باستان‌شناسان مربوط به دوره پالئولیتیک میانه دیرینه سنگی می‌دانند و هفده مکان از اقامتگاه‌های انسانی دوره دیرینه سنگی را در این دره یافته‌اند که قلعه‌های تاریخی و قدیمی آن، محلی ایمن و سنگری بسیار محکم برای حاکمان آن زمان در برابر مهاجمان به این شهر بوده است. از دیگر اقوامی از هزاره‌های پیش از میلاد مسیح که آثار فراوانی در این شهر کهنسال به جای گذاشته‌اند می‌توان به کاسی‌ها، قدیمی‌ترین ساکنان و حکام آریایی این سرزمین که بیش از پانصد سال بر بابل حکومت کردند اشاره نمود که از معروفترین آثار آنها ساخت مفرغ است و به همین دلیل خرم آباد را مهد تمدن مفرغ نیز می‌دانند.

در اواخر دوره صفوی خرم ‌آباد از آبادانی و رونق خوبی برخوردار بوده است ولیکن بر اثر هجوم سپاه عثمانی ویران می‌گردد و در دوران سلسله قاجار تا حدودی به رشد و توسعه پیشین خود دست پیدا می‌کند و قلعه مستحکم فلک الافلاک که هسته اصلی و مرکزی شهر خرم ‌آباد می‌باشد، از آثار معروف آن زمان است که به دستور محمد حسین میرزای دولتشاه مرمت و احیا می‌گردد. در قدیم شهر خرم ‌آباد به دو بخش لر بزرگ؛ ایلات بختیاری و لر کوچک؛ ایلات لرستان تقسیم شده بود. بخش لر کوچک، پایتخت اتابکان و امرای این سلسله از نیاکان "شجاع‌الدین‌ خورشید" بوده است. مردم خرم ‌آباد علاوه بر زبان فارسی به دو گویش لری و لکی نیز با یکدیگر گفتگو می‌کنند. در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی، خرم آباد از هر لحاظ دچار دگرگونی شد و با رشد و گسترش آن، روستاییان و عشایر بسیاری برای یکجانشینی به این شهر کوچ کردند. خرم آباد به عنوان شاهراه تهران-خوزستان داراي فراوانی در هر زمینه از جمله تجارتی، خدماتی و نظامی همچنین صنایع غنی، فرودگاه، راه آهن و جاده‌های ترانزیتی، صنایع دستی و کشاورزی است و وجود چشمه‌ها و کوه‌های فراوان و آثار تاریخی کهن و بسیار متعدد باعث به وجود آمدن مجموعه‌ای از دیدنی‌های طبیعی و تاریخی در آن گشته است.

آب و هوای خرم آباد

خرم آباد مرکز استان لرستان دارای آب و هوایی مدیترانه‌ای و معتدل می‌باشد. این شهر از شمال با شهرستان سلسله، از شرق شهرستان‌های دورود و الیگودرز، جنوب اندیمشک و از قسمت غرب و جنوب غرب با شهرستان‌های دورود و پلدختر همسایه می‌باشد. شهر خرم آباد پوشیده از جنگل با درختانی فراوان با گونه‌های گیاهی متنوع می‌باشد که این جنگل‌ها در محدوده زاگرس از با ارزش‌ترین ذخایر جنگلی جهان به حساب می‌آیند. مهم‌ترین گونه گیاهی در جنگل‌های خرم آباد درختان بلوط است که نقش فوق‌العاده اکولوژیستی را در این شهر دارند و منابع مهمی برای حفظ آب و خاک در آن محسوب می‌شوند. در بررسی‌های جغرافیایی و اقلیم آب و هوایی و منطقه‌ای خرم آباد نشان می‌دهد، که این شهر دارای زمستان‌هایی معتدل و تابستان‌هایی گرم است و میزان بارندگی آن به خصوص در فصل بهار بسیار می‌باشد. خرم آباد در بین شهر های ایران سومین شهر و مرکز استانی است که به دلیل واقع شدن در منطقه کوهستانی از منابع آبی فراوانی برخوردار است. بهترین زمان برای سفر به خرم آباد مانند بیشتر مناطق معتدل، بهار و به خصوص ماه اردیبهشت می‌باشد. بطور کلی بر اساس نوشته اقلیم شناسان سه ناحیه آب‌ و هوایی در شهرخرم‌آباد وجود دارد که عبارتند از شمال سرد، جنوب گرم و مرکز معتدل.

مکان‌‌های دیدنی خرم آباد

شهر خرم آباد از مناطق باستانی و بسیار کهن کشور ایران؛ آثار دیرینه‌ای را در دل خود جای داده است و بدلیل قدمت بسیار بالای این منطقه و وجود قلعه‌های مستحکم و تاریخی در آن مثل قلعه فلک الافلاک که نشان دهنده دیرینه این شهر می‌باشد و تاریخ نگاران؛ مردمان خرم آباد را افرادی با سابقه‌ای قدیمی و اصیل در ایران می‌دانند. طبیعت بیکران و جاذبه‌های طبیعی زیبا و شگفت‌انگیز این شهر بی‌نظیر و تمام نشدنی است که لذت دیدن این آثار باستانی و به یادگار مانده از گذشته‌های بسیار دور فقط با سفر کردن به شهر خرم آباد میسر می‌گردد.

  قلعه‌ فلک‌ الافلاک
  دریاچه گهر
  آبشار بیشه
  خانه تاریخی ابو
  مخمل کوه
  پل شکسته
  حمام گپ خرم‌آباد
  آسیاب گبری

راهنمای خرید بلیط هواپیما

  جستجوی بلیط هواپیما

برای مشاهده از آخرین وضعیت بلیط خرم آباد، در قسمت جستجوی پرواز، ابتدا نوع بلیط (بلیط رفت و برگشت، بلیط رفت) را انتخاب کنید و سپس مبداء، مقصد، تاریخ سفر، کلاس پروازی، تعداد مسافران و ... را تعیین نمایید؛ با زدن دکمه جستجو، لیست پروازها نمایش داده می‌شود. برای انتخاب شهر مبداء و مقصد، سه حرف فارسی یا انگلیسی را تایپ نمایید تا لیست شهرها نمایش داده شود و سپس مسیر خود را انتخاب نمایید.

  رزرو بلیط هواپیما

در نتایج جستجو بر اساس شرایط انتخابی شما، لیست بلیط‌ها از ارزان قیمت‌ترین بلیط نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات دقیق هر پرواز شامل ایرلاین، تاریخ و شماره پرواز، ساعت حرکت و ورود، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و قیمت بلیط را مشاهده نمایید؛ همچنین در قسمت «جزئیات بیشتر این پرواز» اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و حمل بار، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین ارائه شده است. با زدن دکمه رزرو و تایید پرواز موردنظر، به گام بعدی ثبت مسافران منتقل می‌شوید.
در صورتی که به دنبال بلیط ارزان قیمت خرم آباد هستید و یا دلتان می‌خواهد با ایرلاین خاصی و یا ساعت خاصی پرواز داشته باشید، با استفاده از فیلترهای سمت راست به راحتی می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس تعداد توقف‌ها، خطوط هوایی، قیمت بلیط، زمان پرواز و فرودگاه‌ها سفارشی نمایید. برای تغییر تاریخ پرواز می‌توانید از جستجوی مجدد در پنل سمت راست استفاده نمایید.

برخی ویژگی‌های خرید بلیط خرم آباد در ارمغان آفاق ایرانیان

  امکان خرید خدمات به همراه بلیط

به همراه بلیط هواپیما می‌توانید خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و ... را خریداری نمایید.

  فرودگاه‌های خرم آباد

لیست فرودگاه‌های خرم آباد در سمت راست اطلاعات بلیط نمایش داده می‌شوند، در صورتی که برای سفر به خرم آباد، فرودگاه برای شما مهم است می‌توانید با استفاده از فیلترینگ، فرودگاه مدنظر خود را انتخاب نمایید.

  فرودگاه خرم آباد

  بلیط ارزان قیمت خرم آباد

قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین با توجه به تاریخ و ساعت به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. لیست پروازها به ترتیب از بلیط ارزان قیمت به صورت صعودی نمایش داده می‌شود.

  امکان خرید بلیط هواپیما از معتبرترین ایرلاین‌ها

اگر می‌خواهید بلیط خرم آباد را حتما از هواپیمایی خاصی خریداری نمایید، با استفاده از گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ، ایرلاین مدنظر خود را انتخاب کنید.

غذاهای خرم آباد

خرم آباد با مردمانی ساده و بسیار مهمان‌نواز دارای انواع غذاها از آش‌های محلی و سنتی و کباب معروف تا شیرینی‌ها و دسرهای متنوع و محلی می‌باشد. زنان غیور و بختیاری خرم آباد به غیر از مهارت در جنگاوری و دلاوری، دستانی ماهر در آشپزی دارند و غذاهای آنها به دلیل وجود قوم و ایل‌های مختلف از جمله بختیاری، قشقایی، عشایر و ... که در این شهر حضور دارند باعث ورود فرهنگ‌های متنوع پخت و پز در این شهر می‌شود و این موضوع باعث جذب گردشگران بسیاری به خرم آباد مهمان‌نواز می‌گردد. ما نیز شما را به خوردن غذاهای خرم آباد دعوت می‌کنیم.

  شامی کوو
  آش گوشت
  سُغدو
  خورشت قلیه ترش
  گوله ریزه
  پرتله
  آش پرشکه
  دنو رو

شیرینی‌های خرم آباد

  کاک
  کلوا
  برساق
  نان آردی
  انواع حلوا

رستوران‌های خرم آباد

خرم آباد یک شهر تاریخی و قدیمی است که دارای مسافرین و گردشگران بسیاری می‌باشد که برای دیدن آثار و مراکز باستانی به آن سفر می‌کنند. به غیر از بازدید از آثار دیدنی، خوردن غذاهای محلی و سنتی این شهر لذت سفر را بیشتر می‌کند. برای لذت بردن از غذاهای خرم آباد حتما به رستوران‌های بومی که فضای آنها با عطر غذاها پر شده است بروید.

  رستوران زعفران طلایی
  رستوران گردان رنگین کمان
  رستوران یلدا
  رستوران شمشاد نمونه
  مجموعه تاریخی حمام گپ
  رستوران سراب کیو
  رستوران هتل سالیز
  رستوران هتل عطر

صنایع دستی و سوغاتی خرم آباد

بدون تردید سفر به خرم آباد و بازدید از این شهر کهنسال و بازگشت از آن بدون خرید سوغاتی امکان‌پذیر نمی‌باشد. در یک شهر قدیمی مثل خرم آباد، صنایع دستی سنتی و محلی بسیاری را می‌توانید مشاهده نمایید ولی این امر زمانی میسر می‌گردد که از قبل اطلاعاتی در زمینه این هنرهای دستی که با دستان مردمان هنرمند و زحمت‌کش خرم آباد تهیه می‌شوند، کسب کنید و تک تک سوغاتی‌ها و صنایع هنری و سنتی آن را بشناسید. ما تعدادی از صنایع دستی و سوغاتی شهر خرم اباد را به شما معرفی می‌کنیم.

  گیوه
  نان ساجی
  نمد مالی
  گبه بافی
  عسل طبیعی
  چوغا
  سیاه چادر
  نمکدان بافی

مراکز خرید خرم آباد

شهر خرم آباد این شهر اصیل و با طبیعت بسیار زیبا در ایران هر ساله میزبان تعداد بیشماری مسافر از سراسر کشور و جهان است که علاوه بر بازدید از مکان‌های دیدنی این شهر، علاقمند به خرید سوغاتی‌های عالی، صنایع دستی و خوراکی‌های خوشمزه این شهر هستند و همین امر بازارهای آن را پر رفت و آمد و پویا نموده است. گردشگران بسیاری در طول سال به شهر خرم آباد سفر و از مراکز خرید مدرن و کلاسیک، بازارهای سنتی و سرپوشیده و مغازه های محلی آن خرید می‌کنند. ما نیز شما را برای خرید و قدم زدن در بازارهای سنتی و مراکز خرید خرم آباد دعوت می‌کنیم.

  مرکز خرید الماس شهر
  بازار قدیمی میرزا سید رضا
  فروشگاه زنجیره ای رفاه
  بازار طلافروشان