• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به شهر دزفول

سفر به درفول

دزفول یکی از شهرهای استان خوزستان است که در فاصله 721 کیلومتری تهران می‌باشد و از شهرهای شمالی این استان و در کنار رودخانه دز و در بخش‌های جلگه‌ای خوزستان واقع گردیده است و در دامنه‌های زاگرس میانی جای دارد. شهر دزفول یکی از کهن‌ترین و پرقدمت‌ترین شهرهای ایران می‌باشد و این شهر تاریخی دارای فرهنگی غنی، جاذبه‌های طبیعی فراوان و آثار تاریخی ارزشمندی است و آنقدر مکان‌های دیدنی آن فراوان هستند که هر گردشگری می‌تواند بر حسب سلیقه خود جایی را برای دیدن و لذت بردن از آن انتخاب نماید. نام قدیمی این شهر «دژپل» بوده که مشتق شده از واژه‌ "پل" و "دژ" به معنی قلعه می‌باشد و منظور قلعه‌ای است که تعدادی نگهبان و محافظ و مامور برای حفاظت پل و از همه مهمتر امنیت شهر در آن زندگی می‌کردند. این پل قدیمی دزفول که بر روی رودخانه دز قرار گرفته است؛ قدمت آن به دوران سلسله ساسانیان می‌رسد به دلیل اهمیت و ارزش ارتباطی خود، در دوره‌های گوناگون حکومتی در ایران تعمیر، بازسازی و احیا گشته است. این پل تاریخی شهر دزفول با گذشته سالیان دراز همچنان پابرجا مانده و به عنوان قدیمی‌ترین پل استوار جهان شناخته شده است. نام شهر دزفول از نام اصلی این پل یعنی «دژ پل» گرفته شده است و به لهجه محلی آن زمان "دیژپیل" و "دیزفیل" نیز گفته میشده تا به نام دزفول رسیده است. قدمت شهر دزفول را تاریخ‌نویسان و باستان‌شناسان از هنگامی که این شهر پایتخت سلسله عیلامیان بوده نزدیک به پنج هزار سال برآورد کرده‌اند و در نوشته‌های اساطیر باستانی پس از وقوع طوفان نوح از شهری نام برده شده‌ که همان دزفول کنونی است.

شهر دزفول در دوران سلسله ساسانیان هم شهری آباد و پر رونق همچنین از سرزمین‌های امپراطوری حکومت‌ هخامنشی در آن زمان بوده است. بعد از اسلام و پس از فتح ایران، شهرهای اهواز و شوشتر به تصرف اعراب درآمدند اما دزفول در آن دوران که دارای قلعه و بناهایی اطراف خود بود تحت نظر حکام اموی و سپس عباسی که برای شوشتر و جندی شاپور انتخاب شده بودند قرار گرفت تا سرانجام دلاوری بنام یعقوب لیث صفاری که اولین دولتمرد با تدبیر و کاردان آن زمان بود، پرچم استقلال خود را برافراشت و نخستین دولت مستقل ایرانی را بدون توجه به حکومت اعراب در خوزستان با تمام قدرت پایه‌گذاری کرد. بعد از مدتی شاه اسماعیل صفوی حکمران دزفول را مغلوب و سرزمین‌های آنها را به تصرف خویش درآورد و پس از مسلط شدن نیروهای شاه اسماعیل بر خوزستان حکومت شهرهای شوشتر و دزفول به شیخ محمد و حاج محمد پسران ملا قوام‌الدین که به ایل رعناشی مشهور بودند واگذار گردید. پس از آن در دوران فتحعلی شاه قاجار و پسرش محمدعلی میرزا که یکی از شاهزادگان توانمند قاجار بود، شورشیان آن زمان را در شهر دزفول تابع خود گردانید و اردشیر میرزا را برای حکومت در آن انتخاب کرد. سلسله‌های بسیاری شهر دزفول آمده و اتفاقات فراوانی در آن رخ داده است تا به پیروزی انقلاب اسلامی رسید و دوباره رونق یافت اما در هشت سال جنگ تحمیلی به دلیل موشک‌ها و بمباران فراوان و به دلیل خرابی‌ها و ویرانی‌های وارد شده، به این شهر لقب "بلدالصواریخ" را دادند. شهر دزفول اکنون جزو بهترین شهرهای جنوبی ایران از نظر مکان‌های گردشگری می‌باشد و میزبان مسافرین بسیاری است که برای دیدن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی به این شهر سفر می‌کنند.

آب و هوای دزفول

دزفول همانند تمام شهرهای جنوب ایران دارای آب ‌و هوایی بسیار گرم و شرجی می‌باشد. این شهر با جغرافیای زیست بومی جلگه‌ای، کوهپایه‌ای و طبیعتی زیبا، تابستان‌هایی با گرمای شدید و زمستان‌هایی تقریبا سرد دارد. اوج گرمای شهر دزفول در ماه مرداد و سردترین ماه‌ در این شهر دی می‌باشد. طی بررسی های انجام شده در زمینه هواشناسی شهر دزفول اینگونه برآورد شده است که حداقل درجه حرارت دزفول ۲ و حداکثر آن ۴۶ درجه سانتیگراد می‌باشد. با عبور رود دز از وسط شهر دزفول هوای آن تا حدودی خنک‌تر می‌شود. شهر دزفول را از نظر پستی و بلندی می‌توان به دو منطقه کوهستانی و جلگه‌ای تقسیم نمود و این شهر از لحاظ رژیم جغرافیایی تحت تاثیر سه نوع باد جریان سرد نواحی کوهستانی، باد جریان گرم و رطوبی (شرجی) از سمت خلیج‌فارس و باد سموم از عربستان می‌باشد.

مکان‌‌های دیدنی دزفول

دزفول این شهر تاریخی و باقدمت، طبیعتی بکر و بی‌مثال همراه با مکان‌ها و آثار بسیار کهنی از نسل‌های قدیمی را در دل خود جای داده است و هر نقطه از آن آوای زندگی در سال‌های گذشته را طنین انداز کرده و با نوای خود دل کوه‌های پر استقامت و مقاوم را می‌شکافد. مکان‌های باستانی، سازه‌های کهن‌سال، مساجد، بقعه‌ها، خانه‌های قدیمی، آرامگاه‌ها در کنار کوه ها، دشت‌ها و پهنه‌های طبیعت بکر دزفول بسیار دیدنی و جاذبه‎هایش وصف‌ناپدیر می‌باشد.

  بقعه سبزقبا
  تفریحگاه ساحلی دز (علی کله)
  آسیاب‌های آبی دزفول
  خانه تیزنو
  مجموعه تاریخی شاه رکن‌الدین
  مسجد جامع دزفول
  سد دز
  پل قدیم دزفول

راهنمای خرید بلیط هواپیما

  جستجوی بلیط هواپیما

برای مشاهده از آخرین وضعیت بلیط دزفول، در قسمت جستجوی پرواز، ابتدا نوع بلیط (بلیط رفت و برگشت، بلیط رفت) را انتخاب کنید و سپس مبداء، مقصد، تاریخ سفر، کلاس پروازی، تعداد مسافران و ... را تعیین نمایید؛ با زدن دکمه جستجو، لیست پروازها نمایش داده می‌شود. برای انتخاب شهر مبداء و مقصد، سه حرف فارسی یا انگلیسی را تایپ نمایید تا لیست شهرها نمایش داده شود و سپس مسیر خود را انتخاب نمایید.

  رزرو بلیط هواپیما

در نتایج جستجو بر اساس شرایط انتخابی شما، لیست بلیط‌ها از ارزان قیمت‌ترین بلیط نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات دقیق هر پرواز شامل ایرلاین، تاریخ و شماره پرواز، ساعت حرکت و ورود، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و قیمت بلیط را مشاهده نمایید؛ همچنین در قسمت «جزئیات بیشتر این پرواز» اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و حمل بار، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین ارائه شده است. با زدن دکمه رزرو و تایید پرواز موردنظر، به گام بعدی ثبت مسافران منتقل می‌شوید.
در صورتی که به دنبال بلیط ارزان قیمت دزفول هستید و یا دلتان می‌خواهد با ایرلاین خاصی و یا ساعت خاصی پرواز داشته باشید، با استفاده از فیلترهای سمت راست به راحتی می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس تعداد توقف‌ها، خطوط هوایی، قیمت بلیط، زمان پرواز و فرودگاه‌ها سفارشی نمایید. برای تغییر تاریخ پرواز می‌توانید از جستجوی مجدد در پنل سمت راست استفاده نمایید.

برخی ویژگی‌های خرید بلیط دزفول در ارمغان آفاق ایرانیان

  امکان خرید خدمات به همراه بلیط

به همراه بلیط هواپیما می‌توانید خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و ... را خریداری نمایید.

  فرودگاه‌های دزفول

لیست فرودگاه‌های دزفول در سمت راست اطلاعات بلیط نمایش داده می‌شوند، در صورتی که برای سفر به دزفول، فرودگاه برای شما مهم است می‌توانید با استفاده از فیلترینگ، فرودگاه مدنظر خود را انتخاب نمایید.

  فرودگاه دزفول

  بلیط ارزان قیمت دزفول

قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین با توجه به تاریخ و ساعت به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. لیست پروازها به ترتیب از بلیط ارزان قیمت به صورت صعودی نمایش داده می‌شود.

  امکان خرید بلیط هواپیما از معتبرترین ایرلاین‌ها

اگر می‌خواهید بلیط دزفول را حتما از هواپیمایی خاصی خریداری نمایید، با استفاده از گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ، ایرلاین مدنظر خود را انتخاب کنید.

غذاهای دزفول

صحبت باز هم از شهرهای جنوبی ایران و طعم غذاهای لذیذ و بی‌شمار، ادویه‌های ناب، ترشی‌ها ، شیرینی‌ها و ماهی‌های تازه این خطه از جمله شهر دزفول که با دست پخت به یادماندنی زنان خونگرم و بسیار مهمان‌نواز آن می‌باشد. آشپزانی هنرمند که از هر مواد خوراکی می‌توانند بهترین‌ها غذاها را خلق کنند و با آنها از مسافران و گردشگران شهر خود نه تنها در رستوران‌ها بلکه در خانه‌های خود پذیرایی می‌کنند.

  قلیه ماهی
  ماهی صُبور
  فلافل
  بورانی باقلای سبز
  سمبوسه
  آش ارده
  حميس توله
  شوربا

شیرینی‌های دزفول

  حلوا ارده
  لوزی کنجی
  کلوچه خرمایی
  حلوا قبیت
  حلوا سیلونی
  شیرینی بامیه

رستوران‌های دزفول

غذاهای لذیذ و خوشمزه با چاشنی‌های بی‌نظیر به دست آشپزان ماهر در شهر دزفول هر فردی را مجذوب و علاقمند به خوردن این غذاها می‌کند. پس برای خوردن این غذاها باید به رستوران‌های آن سری بزنید و در این شهر به غیر از مردم خونگرم و مهمان‌نوازش که شما را به خانه خود دعوت می‌کنند، از رستوران‌های فراوان سنتی، ساحلی و مدرن آن دیدن کنید.

  باغ رستوران ترمه
  رستوران سنتی شوادون
  رستوران دلنوازان
  رستوران قصر شهر
  رستوران باغ فلاحت
  رستوران ملل
  رستوران پدیده دز
  رستوران دارچین

صنایع دستی و سوغاتی دزفول

مگر می‌شود صحبت از یک شهر کهن و باستانی باشد ولیکن در آن از سوغاتی و صنایع دستی آن خطه اسمی آورده نشود. مسافران و گردشگران مطمئنا در یک شهر جنوبی و ساحلی آن هم شهر کهنسال دزفول با یک دنیا صنعت‌های دستی و محلی مواجه می‌شوند که همه آنها از پوشش‌ها و بافت‌های طبیعی، دریایی، درختان و برگ‌های آنها ساخته شده‌اند و با خرید از آنها یک هدیه فراموش نشدنی را با خود به ارمغان می‌برند. ما به چند نمونه از صنایع دستی و سوغاتی‌های دزفول اشاره می‌کنیم.

  کپو بافی
  خراطی
  گیوه‌ دوزی
  انواع کلوچه
  ارده
  خرما
  قلم نی
  ورشو

مراکز خرید دزفول

دزفول، این شهر باستانی با محیطی زیبا و قدیمی دارای مراکز مدرن و کلاسیک همچنین بازارهای قدیمی، سنتی، سرپوشیده و بسیاری می‌باشد و هر مسافری که به دزفول سفر می‌کند بطور ناخودآگاه به سمت بازارهای آن بخصوص مغازه‌های سنتی و بازار قدیمی آن کشیده می‌شود و حتی دیدن آنها نیز خود جزئی از جاذبه‌های گردشگری به حساب می‌آید. ما شما را با تعدای از مراکز خردی دزفول آشنا می‌کنیم.

  مرکز خرید مجدی
  پاساژ امین
  بازار قدیم
  مرکز خرید مسعودی
  پاساژ سعید
  مرکز خرید پاسارگاد