• ورود یا ثبت نام
 • رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

  امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد

خراسان رضوی با 125.832 کیلومترمربع مساحت، یکی از استان‌های بزرگ کشور است که در شمال شرقی ایران قرار دارد و مرکز آن شهر مشهد که حرم مطهر امام رضا (ع) در آن قرار گرفته است، می‌باشد. این شهر همواره عرصه دائمی ظهور و سقوط قدرت‌ها و حکومت‌ها در تاریخ ایران بوده است. در این سرزمین پهناور اقوام و حکومت‌های ترک، تازی، تاتار، غز، قجر، قبچان، مغول، ترکمن و افغان حوادثی بی‌شمار آفریده‌اند. این استان در زمان ساسانیان به وسیله یک اسپهبد که به او «پادگوسبان» می‌گفتند، اداره می‌شد و چهار تن مرزبان تحت فرمان وی بودند که هر کدام یکی از چهار قسمت خراسان آن دوران را اداره می‌کردند. زمانی که اعراب روانه مشهد شدند طی همین دوره ساکنین مشهد به دین اسلام گرویدند. مشهد تا سال 205 ه.ق در تصرف خاندان بنی‌عباس بود. پس از شهادت امام رضا (ع) در محلی از توابع طوس به نام «سناباد» که به همین مناسبت آنجا را مشهدالرضا (محل شهادت امام رضا) نامیدند شهر مشهد کنونی پدید آمد. ولی در سال 283 ه.ق به دست طاهریان، استقلال یافت و در سال 287 ه.ق جزو قلمرو سامانیان گردید. پس از آن سلطان محمود غزنوی، خراسان را متصرف شد و بقعه‌ای بر روی مرقد امام رضا (ع) بنا کرد. پس از آن طغرل اول سلجوقی نیشابور را تصرف کرد. سلطان محمود غزنوی چندین بار با سلجوقیان جنگید تا اینکه در سال 431 ه.ق در محل دندانقان؛ بین سرو و سرخص شکست خورد و به هرات گریخت. ترکان غزنوی، سلطان سنجر سلجوقی را به سختی شکست دادند. در سال 522 ه.ق مشهد به تصرف خوارزمشاهیان درآمد و بر اثر حملات مغول‌ها، خراسان ضمیمه متصرفات ایلخانان مغول گردید. در قرن هشتم هجری، سربداران پرچم استقلال را برافراشتند و در سال 783 ه.ق مشهد به تصرف شاهرخ فرزند امیرتیمور گورکانی درآمد و شهر هرات نیز پایتخت اعلام شد و سپس مشهد به تصرف ازبکان درآمد.

پس از مرگ نادرشاه افشار، مشهد به تصرف افاغنه در دوران قاجاریه درآمد و بدلیل دخالت و حمایت انگلستان از افاغنه در برابر ایران و به منظور حفظ سرحدات هندوستان، سرانجام عهدنامه پاریس (1273 ه.ق) منعقد گردید و ایران متعهد شد که در امور داخلی افغانستان دخالتی نداشته باشد. در این زمان خراسان به دو قسمت تقسیم شد؛ قسمت شرقی در افغانستان که تحت‌الحمایه انگلیس شد و قسمت غربی در تصرف ایران باقی ماند و اکنون با نام مشهد جزو شهرهای ایران می‌باشد و به عبارت دیگر پرجمعیت‌ترین نواحی از ایران جدا شد. بطور خلاصه شهر مشهد ابتدا مسکن اقوام غیرآریایی بود و قسمتی از آن در زمان خلافت عثمان توسط اعراب فتح شد و در دوره عمر ضمیمه سرزمین‌های اسلامی گردید. این شهر در زمره نخستین شهرهایی بود که در معرض هجوم خانمان‌سوز مغول‌ها قرار گرفت و مانند شهرهای دیگر، مشهد به ویرانه بدل شد ولیکن به دلیل موقعیت خاص و حساسش در دوره تیموریان و ایلخانان بارها میان حاکمان وقت دست به دست گردید تا اینکه در سال 807 ه.ق همانطور که ذکر شد شاهرخ فرزند امیرتیمور به سلطنت رسید و از زمان وی به بعد شهر مشهد مورد توجه واقع گردید. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شهر مشهد به اوج شکوفایی رسید و با رشد، توسعه و بهبود امکانات شهری میزبان زوار و گردشگران بسیاری گردید.

آب و هوای مشهد

خراسان رضوی و مشهد در ناحیه معتدل شمالی قرار گرفته است و بطور کلی آب و هوایی متغیر دارد. دمای هوای این شهر از شمال به جنوب افزایش می‌یابد ولی از میزان بارش سالانه آن کاسته می‌شود. نواحی مرتفع مشهد آب و هوای سرد کوهستانی دارد و کوهپایه‌های آن دارای آب و هوای نیمه بیابانی ملایم و نواحی جنوبی آن دارای هوایی گرم و خشک بیابانی است. در کل مشهد دارای آب و هوای معتدل کوهستانی می‌باشد.

مکان‌‌های دیدنی مشهد

مشهد یکی از شهرهای آباد و حاصل‌خیز ایران به شمار می‌رود. مشهد از نظر جاذبه‌های طبیعی (با وجود محدودیت منابع آبی) یکی از مناطق دیدنی ایران است. دریاچه‌های کوچک، چشمه‌های طبیعی و آب معدنی، تفرجگاه‌ها، مناطق حفاظت شده، ارتفاعات و قله‌ها، غارها و ... از جاذبه‌های این منطقه به شمار می‌روند. استان خراسان رضوی و بالاخص مشهد اماکن، بناهای مذهبی و زیارتی متعددی را در خود جای داده است از جمله مجموعه مقدس آستان قدس رضوی، حرم مطهر امام رضا (ع) و صدها آرامگاه و امامزاده که همواره مورد توجه گردشگران و زائران قرار دارند و افراد زیادی به منظور زیارت و سیاحت به این شهر سفر می‌کنند. شهر مشهد در فاصله 894 کیلومتری تهران و در جلگه بین دو رشته کوه بینالود و هزار مسجد واقع شده است. مشهد به دلیل وجود آرامگاه فردوسی؛ حکیم و شاعر پارسی‌گوی ایران زمین از اهمیت و اعتبار خاصی برخوردار است. به هرحال تاریخ مشهد کنونی با تاریخ شهر طوس قدیمی پیوند ناگسستنی دارد و این شهر به برکت بارگاه امام رضا (ع) یکی از قطب‌های زیارتگاهی جهان به شمار می‌رود. آثار مهم شهر مشهد عبارت است از تفرجگاه کوه سنگی، اخلومد، طرقبه، بند گلستان، شاندیز، زشک، سدکاره، میامی.

  پارک ملت
  پارک جنگلی وکیل آباد
  بقعه خواجه ربیع
  آرامگاه امام محمد غزالی
  مسجد گوهرشاد و امام
  دهکده ییلاقی شاندیز
  حمام مهدی قلی بیک
  گنبد هارونیه و سبز

راهنمای خرید بلیط هواپیما

  جستجوی بلیط هواپیما

برای مشاهده از آخرین وضعیت بلیط مشهد، در قسمت جستجوی پرواز، ابتدا نوع بلیط (بلیط رفت و برگشت، بلیط رفت) را انتخاب کنید و سپس مبداء، مقصد، تاریخ سفر، کلاس پروازی، تعداد مسافران و ... را تعیین نمایید؛ با زدن دکمه جستجو، لیست پروازها نمایش داده می‌شود. برای انتخاب شهر مبداء و مقصد، سه حرف فارسی یا انگلیسی را تایپ نمایید تا لیست شهرها نمایش داده شود و سپس مسیر خود را انتخاب نمایید.

  رزرو بلیط هواپیما

در نتایج جستجو بر اساس شرایط انتخابی شما، لیست بلیط‌ها از ارزان قیمت‌ترین بلیط نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید اطلاعات دقیق هر پرواز شامل ایرلاین، تاریخ و شماره پرواز، ساعت حرکت و ورود، مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و قیمت بلیط را مشاهده نمایید؛ همچنین در قسمت «جزئیات بیشتر این پرواز» اطلاعات تکمیلی مانند قوانین بلیط و حمل بار، فرودگاه‌ها و نوع ایرلاین ارائه شده است. با زدن دکمه رزرو و تایید پرواز موردنظر، به گام بعدی ثبت مسافران منتقل می‌شوید.
در صورتی که به دنبال بلیط ارزان قیمت مشهد هستید و یا دلتان می‌خواهد با ایرلاین خاصی و یا ساعت خاصی پرواز داشته باشید، با استفاده از فیلترهای سمت راست به راحتی می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس تعداد توقف‌ها، خطوط هوایی، قیمت بلیط، زمان پرواز و فرودگاه‌ها سفارشی نمایید. برای تغییر تاریخ پرواز می‌توانید از جستجوی مجدد در پنل سمت راست استفاده نمایید.

برخی ویژگی‌های خرید بلیط مشهد در ارمغان آفاق ایرانیان

  امکان خرید خدمات به همراه بلیط

به همراه بلیط هواپیما می‌توانید خدماتی مانند ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و ... را خریداری نمایید.

  فرودگاه‌های مشهد

لیست فرودگاه‌های مشهد در سمت راست اطلاعات بلیط نمایش داده می‌شوند، در صورتی که برای سفر به مشهد، فرودگاه برای شما مهم است می‌توانید با استفاده از فیلترینگ، فرودگاه مدنظر خود را انتخاب نمایید.

  فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌ نژاد

  بلیط ارزان قیمت مشهد

قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین با توجه به تاریخ و ساعت به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. لیست پروازها به ترتیب از بلیط ارزان قیمت به صورت صعودی نمایش داده می‌شود.

  امکان خرید بلیط هواپیما از معتبرترین ایرلاین‌ها

اگر می‌خواهید بلیط مشهد را حتما از هواپیمایی خاصی خریداری نمایید، با استفاده از گزینه ایرلاین در سیستم فیلترینگ، ایرلاین مدنظر خود را انتخاب کنید.

غذاهای مشهد

مشهد همانند سایر شهرهای ایران دارای غذاهای متنوع و محلی بسیاری می‌باشد و بانوان چیره‌دست آنها بسیار در پخت و پز ماهر و کارا می‌باشند. در شهر مشهد تنوع در غذاها بسیار است، ما نیز به چندین غذا از انواع بسیار آن اشاره می‌کنیم.

  فسنجان قرمز
  دیزی
  دیگچه مشهدی
  کباب شیشلیک شاندیز
  اشکنه
  کمه جوش
  شله مشهدی

شیرینی‌های مشهد

شکلات سنگی
چنگالی مشهد
رنگینک
گل سرخ
شکلات هل نباتی
شکرک عناب
نخودچی

رستوران‌های مشهد

در هر مسافرتی خوردن غذاهای محلی آن شهر لذت مسافرت را بیشتر می‌کند چه برسد به شهری که میزبان آن حضرت امام رضا (ع) باشد، پس حتما از خوردن غذا در رستوران‌های مهم و عالی آن که در ایران معروف است و در ذیل به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم لذت ببرید.

  پدیده شاندیز
  رستوران پسران کریم
  رستوران و تالار سلطانی
  دیزی سرای سید
  رستوران بین‌المللی قصر طلایی
  رستوران آشکده یاران
  سفره خانه فانوس آبی
  مجموعه تخت جمشید

صنایع دستی و سوغاتی مشهد

در هر شهری که حضور میابید به مراکز خرید و فروش آن برای گرفتن سوغاتی سری بزنید. در مشهد مقدس بخاطر بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) خرید نذری و تحفه در آن شهر بسیار معروف است؛ هر ساله مردم دنیا و ایران به عنوان زوار به حرم آمده و سوغاتی‌های رنگارنگ از انگشتر فیروزه، زعفران، مهر و تسبیح و سجاده تا پارچه‌های ترمه بافی شده، گلیم بافی و نمد بافی در آن را تهیه می‌نمایند و برای خود و دوستان به ارمغان می‌آورند.

  انواع نبات زعفرانی، سفید و زرد
  عطریات و گلاب
  پوستین دوزی
  سنگ تراشی و هرکار تراشی
  فرش مشهد
  سماور سازی
  فیروزه تراشی
  ترمه بافی

مراکز خرید مشهد

در شهر مشهد و در اطراف حرم مغازه‌های فراوان، بازارهای سرپوشیده بسیار و هزاران مرکز خرید وجود دارد که ما بعضی از آنها را به شما معرفی می‌نماییم که می‌توانید هم از مراکز لوکس و هم از مغازه‌های سنتی و محلی دیدن و خرید کنید.

  مرکز خرید پروما
  مجتمع تجاری الماس شرق
  مشهد مال
  مرکز خرید فردوسی
  بازار عباس قلی خان
  مجتمع تجاری مروارید شرق
  بازار طلافروشان
  برج آلتون